Wiadomości z Mikołowa

Wytańczyli leczenie małej Zuzi. Maraton zumby za nami!

  • Dodano: 2018-04-15 21:15

Dzieciaki, wytrwałe w tańcu mikołowianki i mikołowianie, a nawet burmistrz Stanisław Piechula pokazali, co znaczy wyginać śmiało ciało i to w słusznej sprawie. Wszystko dla chorej Zuzi Rożek!

W mikołowskiej hali MOSiR po raz czwarty odbył się Charytatywny Maraton ZUMBA FITNESS. Tym razem, bohaterką wydarzenia była 9-letnia Zuzia Rożek, chora na neurofibromatozę typu 1 – chorobę genetyczną, której jednym z objawów jest glejak nerwów wzrokowych. Główny organizator cyklicznej imprezy, Aleksandra Świąder zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnej zabawy i wytańczenia dla Zuzi jak największej możliwej sumy pieniędzy. Cegiełka wstępu na wydarzenie kosztowała 25 złotych, jednak mikołowianie – jak zawsze w przypadku maratonów zumby – szczególnie hojnie zapełniali specjalnie przygotowane puszki.

Podczas wydarzenia swoje umiejętności taneczne pokazał także honorowy patron wydarzenia – burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula, który specjalnie dla Zuzi opuścił prywatną imprezę urodzinową. W przerwie maratonu wystąpiły akrobatki sportowe z klub KPKS Rudy Śląskiej.

Trudna historia walki Zuzi Rożek została przedstawiona na poświęconej jej stronie Fundacji Iskierka, której mała mikołowianka jest podopieczną. Zachęcamy do zapoznania się z losami Zuzi, jej chorobą i dalszego wsparcia dziewczynki w walce z ciężkim przeciwnikiem.

Najważniejsze w chwili obecnej jest zaopatrzenie Zuzi w niezbędne sprzęty i pomoce dla niewidomych. Dzięki Fundacji Iskierka m.in. zakupiliśmy powiększalnik, który od pierwszej klasy służy Zuzi w nauce i zabawie. W ostatnim czasie stoi w szkole i tam jest używany. W domu Zuzia odrabia lekcje na komputerze z programami dla niewidomych. Pod choinkę Zuzia dostała maszynę brajlowską do pisania. W najbliższym czasie mamy w planach kupić biała laskę oraz detektor kolorów, bo niestety ich już nie widzi. Będą potrzebne również inne pomoce dla niewidomych do nauki w szkole. Na te cele będziemy przeznaczać pieniądze uzbierane na maratonie – przekazują rodzice dziewczynki, a pod prośbą o pomoc dla Zuzi podpisuje się organizatorka maratonu, Aleksandra Świąder.

My również przyłączamy się do akcji i apelujemy – wszystkie ręce na pokład! Wsparcie finansowe w postaci darowizn dla Zuzi można przekazać na indywidualny numer subkonta. Nie zapominajmy o podzieleniem się z Zuzią 1% naszego podatku. Do końca kwietnia zostało już niewiele czasu!

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
27 1050 0099 6781 1000 1000 0296
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Zuzanna Rożek”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również