Wiadomości z Mikołowa

Szatnia Stadionu Miejskiego przejdzie modernizację

  • Dodano: 2018-04-15 10:15

Centrum Usług Wspólnych w porozumieniu z MOSiR podjęło się zadania, na które czekali wszyscy sportowcy AKS Mikołów i nie tylko. W drugiej połowie roku rozpoczną się prace remontowe zaplecza Stadionu przy ul. Zawilców.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie wraz z Centrum Usług Wspólnych zdecydowali się rozpisać przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji związanej z kompleksowym remontem zaplecza szatniowego Stadionu Miejskiego przy ul. Zawilców 8. Pomysł ten nie jest jednak novum – o modernizację szatni zawodników AKS Mikołów wnioskowały władze klubu w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego Mikołowa. Niestety, projekt nie wygrał wśród inicjatyw ogólnomiejskich. O pomyśle pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

Wyremontowane pomieszczenia szatniowe służyć będą trenującym i grającym w naszym klubie grupom dziecięcym, młodzieżowym oraz seniorom (łącznie ok. 200 osób). Nowoczesne i odświeżone wnętrze będzie również wizytówką klubu i miasta przed przyjeżdżającymi na pojedynki z AKS zespołami gości – czytaliśmy w uzasadnieniu wniosku do BO, zgłoszonego przez Michała Żyłkę.

Pomysł nie pozostał jednak bez echa. O potrzebie modernizacji szatni mówiło się od dawna. Władze mikołowskiego MOSiR-u postanowiły przyjrzeć się sprawie i finalnie podjąć się realizacji inwestycji.

Zadanie zostało podzielone na dwie części: opracowanie projektu budowlanego i wykonanie robót modernizacji szatni i części pomieszczeń w budynku klubowym AKS. Modernizacja obejmuje roboty budowlane w części pomieszczeń parteru m.in. magazynu sprzętu, pomieszczenia szatni i natrysków dla zawodników gospodarzy, pomieszczeń szatni i natrysków dla zawodników gości, pomieszczeń szatni i natrysku dla sędziów, pomieszczeń wc. wewnętrznych, sali oraz przebudowę pomieszczeń wc. dostępnych od strony zewnętrznej budynku – informują władze MOSiR Mikołów.

Modernizacja ma również objąć wydzielenie dwóch zupełnie nowych ogólnodostępnych szatnie oraz powiększenie szatni gospodarzy i gości wraz z ich doposażeniem m.in. w boksy dla zawodników, stoliki i ławki. Ponadto, pojawi się także nowa tablica wyników w miejsce obecnie działającej.

Przetarg na wykonanie projektu modernizacji szatni Stadionu Miejskiego wygrało ornontowickie biuro projektowe TWOIarchitekci Michalina Kluger i Marcin Chmurczyk S.C. Koszt zamówienia wynosi 11 300 złotych. Firma będzie miała 5 tygodni od chwili podpisania umowy na realizację zadania.

Roboty budowlane w tym zakresie zostały zaplanowane w drugiej połowie roku, już po uzyskaniu obowiązkowych zezwoleń na prowadzenie prac, a przede wszystkim po wyłonieniu na drodze przetargu firmy budowlanej, która podejmie się modernizacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również