Wiadomości z Mikołowa

Weekendowe przewinienia kierowców

 • Dodano: 2020-08-31 13:00, aktualizacja: 2020-09-01 12:47

Policjanci mikołowskiej drogówki podsumowali własnie ostatni weekend wakacji.

Dla wielu osób był to czas powrotów z wakacyjnych wyjazdów czy też spotkań z rodziną i znajomymi. Zatrważające jest jednak to, jak wiele osób wyjeżdża na drogę pod wpływem alkoholu. Beztroska i kompletny brak odpowiedzialności zastanawiają. Mundurowi wobec takich osób nie mają żadnej taryfy ulgowej.

Wraz z końcem wakacji i ostatnim weekendem, policjanci drogówki spodziewali  się wzmożonego natężenia ruchu na drogach. Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników, mundurowi badali trzeźwość kierowców, sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwracali na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, funkcjonariusze wchodzący w skład grupy SPEED skontrolowali prędkość z jaką poruszały się pojazdy - zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Mundurowi reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności  pieszych i rowerzystów.

Okazuje się, że drogach powiatu mikołowskiego nie brakowało pijanych kierujących:

 • Ornontowice, ulica Zamkowa, 29 sierpnia, kilka minut po północy: policjanci zatrzymali kierującego fiatem, 31-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to blisko promil alkoholu w organizmie.
   
 • Orzesze, ulica Wojska Polskiego, 29 sierpnia, godzina 00:45: policjanci zatrzymali kierującą fordem, 30-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta kierowała pojazdem z wynikiem blisko 2,5 promila alkoholu.
   
 • Orzesze, ulica Jeziorska, 30 sierpnia, godzina 01:30: policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali 28-letniego mieszkańca Orzesza, który kierował samochodem marki peugeot będąc pod wpływem alkoholu. Wynik badania: 3 promile. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna, wydany przez Sąd Rejonowy w Mikołowie, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
   
 • Orzesze, ulica Katowicka: 30 sierpnia, godzina 10:02: do kontroli drogowej nie zatrzymał się sprawca przekroczenia prędkości, kierujący osobowym oplem. W wyniku podjętych czynności ustalone zostało miejsce jego zamieszkania, gdzie po kilkunastu minutach od zdarzenia mundurowi zastali kierującego i pojazd. Badanie stanu trzeźwości wykazało wówczas 1,5 promila w organizmie 34-latka. Ponadto, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również