Wiadomości z Mikołowa

W Starostwie Powiatowym rozmawiano o wyzwaniach dla oświaty w 2023 roku

  • Dodano: 2022-12-21 07:00, aktualizacja: 2022-12-20 18:23

20 grudnia w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Mikołowski. Miało ono na celu omówienie istotnych i ważnych spraw bieżących oraz wyzwań czekających w roku 2023.

Starosta Mikołowski Mirosław Duży, w imieniu Zarządu złożył na wstępie życzenia świąteczne dyrektorom, a na ich ręce przekazał życzenia i podziękowania dla całej kadry pedagogicznej.  

W Starostwie Powiatowym rozmawiano o wyzwaniach dla oświaty w 2023 roku

To były trudne wyzwania, z którymi musieli zmierzyć się zarówno dyrektorzy jak i całe grono pedagogiczne. Niestety, kolejny trudny rok przed nami – mówił między innymi do dyrektorów szkół powiatowych starosta mikołowski, który wraz z wicestarostą Tadeuszem Marszolikiem, członkinią Zarządu Grażyną Nazar oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwoną Smorz podziękował dyrektorom za duże zaangażowanie, wykraczające często poza ramy wynikające z zakresu obowiązków.

Krótkie, ale rzeczowe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a w jego trakcie poruszono takie zagadnienia jak m. in. raportowanie z wydatkowania subwencji oświatowej w 2022 roku, bieżące zmiany w prawie oświatowym oraz wytyczne Zarządu Powiatu odnośnie naboru w roku szkolnym 2023/2024.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również