Wiadomości z Mikołowa

W Mikołowie można już składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie

  • Dodano: 2022-11-15 13:00

Od wtorku 15 listopada można składać wnioski w sprawie zakupu węgla sprzedawanego przez samorządu. Przyjmuje je Urząd Miasta w Mikołowie.

Jak w wielu miastach regionu w Mikołowie ruszyła procedura przyjmowania wniosków w kwestii sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie.

Staramy się by cena sprzedaży węgla dla mieszkańca nie była wyższa niż 1800 zł brutto/tonę a dowóz do domu 50 zł brutto/tonę – informuje burmistrz Stanisław Piechula.

Wnioski przyjmowane są w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Rynek 16 w godzinach urzędowania (formularze wniosków są dostępne na miejscu w UM, ale również w formie elektronicznej),

Co później? Urzędnicy mają obowiązek zweryfikowania wniosku i poinformowania wnioskodawcy o wynikach i dalszym postępowaniu (kontakt drogą mailową lub telefonicznie).

Mieszkaniec po pozytywnej weryfikacji dokonuje wpłaty TYLKO I WYŁĄCZNIE przelewem na właściwe konto Urzędu Miasta lub w kasie w Urzędu Miasta, gotówką lub kartą.

  • Urząd Miasta Mikołów – 87 8436 0003 0000 0000 0071 0325
  • Tytuł przelewu: Zakup węgla imię i nazwisko Wnioskodawcy

Ruszyła procedura składania wniosków o węgiel. Kiedy rozpocznie się sprzedaż?

Jeżeli strona rządowa zapewni odpowiedni węgiel w odpowiedniej ilości, to skontaktuje się z wnioskodawcą pracownik firmy dystrybucyjnej i ustali szczegóły dostawy. Przy odbiorze węgla wnioskodawca potwierdza jego odbiór – informują urzędnicy.

We wniosku należy podać imię i nazwisko, adres gospodarstwa domowego, na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla, numer telefonu, a także adres mailowy. Trzeba również zaznaczyć o zakup jakiego rodzaju opału wnioskujemy w 2022 i 2023 roku (łącznie możemy zamówić 3 tony, jednak rozbijając je na dwa okresy – obowiązuje limit 1,5 tony na rok).

Najprawdopodobniej sprzedaż węgla rozpocznie się przed 21 listopada 2022 roku, co może się jeszcze zmienić w zależności od tego jak szybko strona rządowa upora się z podpisaniem wszelkich umów i zapewnieniu węgla na skład sprzedający.

By nasza gmina mogła sprzedawać węgiel musimy zmienić uchwałę budżetową, następnie podpisać umowę ze sprzedawcą węgla dla gminy, po czym zorganizować sprzedaż lub wybrać firmę – zewnętrznego sprzedawcę, a do tego przygotować całą obsługę administracyjną sprzedaży węgla dla około 3 tysięcy osób – wyjaśniają władze Mikołowa.

Jak przekonuje burmistrz Stanisław Piechula, w tej chwili władze Mikołowa nie posiadają wiedzy co do pochodzenia sortymentu, ani jego jakości – gmina nie posiada w tej chwili opału fizycznie, zatem niemożliwe jest zweryfikowanie, skąd pochodzi. Nie ma również wglądu do certyfikatów. To będzie możliwe dopiero po przekazaniu opału gminie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorg

    Czyli trzeba zapłacić nie wiadomo za co hahaha mistrzowski przekręt :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również