Wiadomości z Mikołowa

W centrum Mikołowa zatrzymano pijanego 41-latka z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2021-11-26 09:00

Policjanci drogówki Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali kierującego osobówką, który prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 41-latek ma już na swoim koncie przewinienia w ruchu drogowym. Kilka lat temu sąd nałożył na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

41-latek wsiadł za kierownicę mimo dożywotniego zakazu

Pochodzący z województwa łódzkiego 41-letni mężczyzna został zatrzymany wczoraj w środę 24 listopada około godziny 18.40 w ścisłym centrum Mikołowa. Policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi dokonali sprawdzenia w policyjnych systemach. Wówczas okazało się, że od 2017 roku człowiek ten ma, wydany przez Sąd Rejonowy w Radomsku, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo kontrolowany samochód nie miał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC.

41-latek ponownie stanie przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do postanowień sądu. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również