Wiadomości z Mikołowa

VI Edycja Budżetu Obywatelskiego. Niedługo rusza głosowanie

  • Dodano: 2021-10-01 09:00

Od 21 do 25 października mieszkańcy Mikołowa mogą oddać swój głos na, najlepsze ich zdaniem, projekty w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 21 projektów, jakie wpłynęły do Urzędu Miasta, 9 przeszło pozytywną weryfikację (pełna lista poniżej), i to spośród nich wybrane zostaną te, które doczekają się realizacji.

Jak oddać swój głos w VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Na oddanie głosu mamy 5 dni. Głosowanie rozpocznie się w 21 października (czwartek) i potrwa do 25 października (poniedziałek). Swój głos możemy oddać na 3 sposoby.

Każda osoba może wziąć udział w głosowaniu tylko jeden raz, decydując się na jedną z form: osobiście za pomocą karty do głosowania lub elektronicznie z wykorzystaniem serwisu internetowego.

Najszybszym sposobem jest głosowanie internetowe na stronie www.obywatelski.mikolow.eu.

Dla osób, które chcą oddać swój głos osobiście, uruchomiono punkt do głosowania, mieszczący się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie przy ul. K. Miarki 5. Czekamy na Państwa w godzinach od 9.00 do 18.00.

Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości zagłosować osobiście lub internetowo, jak co roku mogą skorzystać z głosowania mobilnego urzędnik może przyjechać pod wskazany adres. Chęć skorzystania z mobilnego głosowania należy zgłosić do 18 października 2021 r. do godziny 15.00 telefonicznie 32/32 48 467 lub mailowo obywatelski@mikolow.eu

W tym roku nie ma podziału na projekty duże (miejskie) i małe (lokalne) oraz na okręgi – każdy może zagłosować na dowolny projekt, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie ma też ograniczeń wiekowych, głosować mogą nawet dzieci. W przypadku osób niepełnoletnich na karcie musi podpisać się rodzic lub opiekun prawny.

W VI edycji zmienił się zakres danych podawanych przy głosowaniu. W celu weryfikacji, uprawniony do głosowania powinien podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia oraz numer telefonu komórkowego.
Kod otrzymany na podany numer telefonu należy wpisać w odpowiednie pole w formularzu głosowania.

Poniżej lista projektów.

VI Edycja Budżetu Obywatelskiego. Niedługo rusza głosowanie / fot. UM Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również