Wiadomości z Mikołowa

Uważaj na fałszywe SMS-y od rzekomego komornika!

  • Dodano: 2019-09-10 11:00

SMS-y od przestępców podających się za komornika to kolejna metoda oszustów, wykorzystujących podstęp z fałszywymi panelami płatności internetowych.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze

Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy, czy faktycznie zalegamy z płatnościami. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy z odnośników podanych w takich wiadomościach.

Zazwyczaj działanie sprawcy liczącego na łatwy zarobek jest bardzo proste

Pokrzywdzony otrzymuje SMS-y od nadawcy, który podszywa się pod komornika. Wiadomość informuje o rzekomych zadłużeniach odbiorcy. W SMS-ie znajduje się również link do strony internetowej, który ma ułatwić spłatę zadłużenia.

Przykładowa treść  fałszywej wiadomość:

"Komornik zwraca się z prośbą o dobrowolne uregulowanie długu w kwocie 1,78 zł. Jeżeli nie odnotujemy wpłaty rozpocznie się postepowanie dlugkrd.ml”.

"Komornik powiadamia o rozpoczęciu postępowania z tytułu nieuregulowania długu w kwocie 2,37 PLN. Istnieje możliwość dobrowolnej spłaty tu dluznik-pl.tk/154431”.

Uważajmy na takie wiadomości!

Apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości SMS, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również