Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Uwaga! Ponad 30 tysięcy złotych padło łupem oszusta

  • Dodano: 2019-11-07 10:45

Tym razem sprawca zadziałał metodą "na policjanta". Udało mu się pozyskać ponad 30.000 złotych.

Pokrzywdzona była przekonana, że telefoniczną rozmowę prowadzi z funkcjonariuszem policji i przelała na wskazane konto sporą sumę pieniędzy. Mundurowi z Mikołowa apelują do mieszkańców powiatu o czujność i rozwagę!

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.00. Na telefon stacjonarny działającej na terenie Mikołowa firmy zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako funkcjonariusz policji, który rozpracowuje grupę hakerów. W trakcie rozmowy z właścicielką, polecił jej przelać na wskazane konto bankowe ponad 30 tysięcy złotych. W ten oto sposób 50-latka straciła pokaźną sumę pieniędzy. Kryminalni z Mikołowa prowadzą postępowanie w tej sprawie w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Na czym polega metoda "na policjanta"?

Zwykle oszust przekonuje swojego rozmówcę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosi, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc ma polegać na przekazaniu gotówki. Dzięki temu będzie można zatrzymać prawdziwych przestępców, w tym przypadku działających w sieci. W rzeczywistości to on jest przestępcą, nie mającym nic wspólnego z policją. Jedynym jego celem jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy. Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto, wszelki kontakt z przestępcami się urywa. Z reguły wówczas pokrzywdzony orientuje się, że padł ofiarą oszusta.

Policjanci w dalszym ciągu apelują więc o wyjątkową czujność i rozwagę w takiego typu przypadkach!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.