Wiadomości z Mikołowa

Uwaga! Oszuści działają!

  • Dodano: 2018-02-12 08:15, aktualizacja: 2018-02-09 12:16

Oszuści pod legendą "na Policjanta" wciąż próbują oszukiwać starszych mieszkańców naszego powiatu. W ostatnim czasie mikołowscy policjanci odnotowali kilka przypadków, gdy do mieszkania zapukały dwie kobiety podające się za policjantki, a następnie dokonały "przeszukania" mieszkania.

Dlatego apelujemy do Państwa o wzmożoną czujność, a w razie jakichkolwiek wątpliwości o poinformowanie Policji, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Oszuści "na policjanta" wciąż próbują oszukiwać starszych mieszkańców naszego powiatu. W ostatnim czasie mikołowscy policjanci otrzymali sygnały o przypadkach, gdzie dwie, podające się za policjantki, kobiety zjawiły się w mieszkaniu seniorów, gdzie miały dokonać przeszukania. Taki przypadek miał miejsce w dniu 06 lutego 2018 roku, gdzie do mieszkania 76 letniego mieszkańca Mikołowa zapukały dwie kobiety, podające się za policjanki. Kobiety te dokonały w miejscu zamieszkania starszego mężczyzny "przeszukania", informując seniora, iż rzekomo jest w posiadaniu  przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Ponadto kobiety próbowały uzyskać od pokrzywdzonego informację czy w miejscu zamieszkania posiada jakieś pieniądze i biżuterię. W tym przypadku jednak starszy pan nie poniósł żadnych strat materialnych.

Dlatego zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, gdy do drzwi zapuka osoba podająca się za funkcjonariusza Policji, a pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do jego prawdziwości.  Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Prosimy o zachowanie ostrożności. Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu,czy też o posiadanej przez nas biżuterii. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję.

Komentarze (1)    dodaj »

  • SAWA

    NAJPEWNIEJSZE JEST WYŁUDZANIE NA TZW. RYDZYKA

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również