Wiadomości z Mikołowa

Uwaga ośmioklasiści! Jest nowy informator dla absolwentów szkół podstawowych na 2023/2024

  • Dodano: 2023-01-12 07:30, aktualizacja: 2023-01-11 18:05

Chcesz być informatykiem, dietetykiem, ekonomistą a może marzysz o karierze dziennikarza? Starostwo Powiatowe przygotowało już nowy informator dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024.

Ośmioklasiści wkrótce staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Aby ułatwić im to zadanie Starostwo Powiatowe wyszło z inicjatywą w postaci informatora dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024.

Można w nim znaleźć informacje o kierunkach kształcenia i klasach jakie przygotowały licea, szkoły techniczne oraz szkoła specjalna funkcjonujące na terenie Powiatu Mikołowskiego.

Jest nowy informator dla absolwentów szkół podstawowych na 2023/2024

Informator powstał z inicjatywy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie przy współpracy z Zespołem ds. Mediów i Informacji.

Obecny rok szkolny już na półmetku, przynajmniej pod względem liczb, jest dla naszych szkół bardzo ciekawy. W placówkach prowadzonych przez Powiat Mikołowski otwarto w sumie 34 klasy pierwsze dla absolwentów podstawówek, to o 11 więcej niż w roku poprzednim - przypominają władze Starostwa.

Teraz informatory trafią do wszystkich podstawówek na terenie Powiatu Mikołowskiego. Przygotowano ich blisko 2 tysiące. W formie elektronicznej informator jest do ściągnięcia na stronie internetowej Starostwa pod tym adresem [LINK].

informator

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również