Wiadomości z Mikołowa

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Mikołowie

  • Dodano: 2019-05-23 12:00, aktualizacja: 2019-05-23 14:07

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, 22 maja odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

W ich trakcie zaprezentowane zostały cztery nowe wozy. Trzy z nich trafiły do jednostek ochotniczych, zaś jeden zasilił tabor państwowej straży pożarnej.

Do jednostki ochotniczej w Bujakowie trafił nowy opel Movano, który zastąpił żuka z 1992 roku. Samochód kosztował 274 267,86 zł i zakupiony został przy współfinansowaniu ze strony marszałka Województwa Śląskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych oraz wkładu mikołowskiego samorządu, który na ten cel przekazał 74 267,86 zł.

Drugi wóz wzbogacił OSP Mikołów. Jest to również lekki samochód pożarniczy marki Iveco zakupiony za 300 000 zł. Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazały na ten cel po 50 000 zł. Wkład gminy to 200 000 zł i został on nabyty przy wsparciu pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego.

Ostatni samochód marki renault trafił do OSP Orzesze-Jaśkowice. Samochód dla komendy Powiatowej PSP Mikołów to dziewięcioosobowy bus.

Tego dnia odbyło się także wręczenie odznaczeń. Złoty medal Za zasługi dla Pożarnictwa otrzymali starszy ogniomistrz Adam Roj, zaś srebrny Przemysław Babiarski. Przyznano również awanse na wyższe stopnie, listy gratulacyjne oraz nagrody komendanta PSP Mikołów, starosty mikołowskiego i burmistrza Mikołowa, które otrzymali pracownicy cywilnych komendy.

Z kolei samorządowcy powiatu mikołowskiego za wsparcie udzielanie straży pożarnej otrzymali okolicznościowe grawery.

W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciel parlamentu RP, samorządowcy powiatu mikołowskiego, przedstawiciele Komendy wojewódzkiej PSP, władz wojewódzkim OSP, duchowni, policjanci, pracownicy zarządzania kryzysowego, leśnicy. Jednak najważniejszymi tego dnia byli strażacy, zarówno ci zawodowi jak i druhny i druhowie z formacji ochotniczych. Im wszystkim dziękowano za zaangażowanie i pomoc oraz życzono bezpiecznej służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również