Wiadomości z Mikołowa

Ulica w centrum zostanie przebudowana

  • Dodano: 2018-04-09 22:00

Fatalny stan nawierzchni na ul. ks. Szafranka już wkrótce przestanie denerwować mieszkańców i mikołowian korzystających z pobliskiego parkingu. Magistrat wyłonił wykonawcę przebudowy tej ulicy.

O tym, jak zły jest stan jednej z głównych ulic w Mikołowie nie trzeba przekonywać nikogo. Stary i zużyty asfalt i stare płyty chodnikowe to nie lada wyzwanie nie tylko dla naszych nóg, ale przede wszystkim zawieszenia poruszających się po tej drodze samochodów. Urząd Miasta postanowił trwale rozwiązać problem i zamiast łatać ubytki w asfaltowej nawierzchni przeprowadzić kompleksowy remont ul. ks. Szafranka.

Trwający od kilku tygodni przetarg wygrała katowicka firma OS-BUD. Koszt przeprowadzenia inwestycji to zgodnie z ofertą zwycięzcy blisko 950 tys. złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową drogą mikołowianie będą cieszyć się wraz z nastaniem nowego roku szkolnego. Wykonawca ma zakończyć remont do 31 sierpnia tego roku.

Jakie prace zostaną przeprowadzone na ul. ks. Szafranka? Remont dotyczy drogi na całej długości – od progu zwalniającego od strony ul. Miarki po włączeniu do ul. Prusa. Zadanie będzie realizowane w 3 etapach: od ul. Miarki do wjazdu na parking przy ul. Szafranka. Tu powstanie jezdnia z betonowej kostki brukowej o szerokości 5 metrów wraz chodnikiem po obu stronach o szerokości 2 metrów. Na odcinku od wjazdu na parking do budynku nr 17 przewidziano budowę ciągu pieszo-jezdnego z betonowej kostki brukowej bez chodnika, zgodnie z istniejącą zabudową. Trzeci fragment będzie wyglądał identycznie z wjazdem od ul. Miarki. 

Po przebudowie ul. Szafranka będzie drogą jednokierunkową od ul. Miarki w kierunku ul. Prusa. Projektant przewidział również montaż urządzeń tzw. bezpieczeństwa ruchu, czyli łącznie trzech progów zwalniających z kostki brukowej. Nawierzchnia przebudowanego odcinka ul. Szafranka ma nawiązywać kolorystyką i gatunkiem do nawierzchni rynku miasta i okolicy. Właściwe odprowadzenie wód powierzchniowych z drogi zostanie zapewnione przez ukształtowanie spadków poprzecznych i podłużnych. Deszczówka trafi do zaprojektowanych wpustów kanalizacyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również