Wiadomości z Mikołowa

Uczniowie z SP nr 5 w mikołowskiej komendzie

  • Dodano: 2019-03-28 11:00

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie, odwiedzili mikołowską jednostkę Policji.

Spotkanie profilaktyczne zorganizowane przez miejscowych mundurowych, było doskonałą okazją do poznania codziennej pracy policjantów.

Dwudziestu uczniów klasy 6 z mikołowskiej Szkoły Podstawowej nr 5, odwiedziło Komendę Powiatową Policji w Mikołowie.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów

Swoją wycieczkę rozpoczęły od zwiedzania budynku komendy. Dalsza część spotkania odbyła się w auli komendy, gdzie mikołowski profilaktyk sierż. szt. Artur Ceran zwrócił młodzieży uwagę na wiele aspektów związanych z przekraczaniem prawa oraz odpowiedzialnością za swoje zachowanie. Poruszył  ważne zagadnienie związane z niebezpieczeństwami wynikającymi z bezrefleksyjnego korzystania z internetu, a także wskazał na zagrożenia wynikające z używania środków odurzających, w tym niebezpiecznych dla życia ludzkiego dopalaczy. Uczniowie mieli również okazję poznać strukturę mikołowskiej komendy policji oraz wyposażenie policjantów, które wykorzystywane jest w ich codziennej służbie. Kom. Aleksandra Kukuła- wykładowca wyszkolenia specjalnego z katowickiej szkoły policji, opowiedziała o każdym z elementów tego wyposażenia. Policjantka przedstawiła również zasady i kolejne kroki rekrutacji do służby w Policji. Następnie pod koniec wycieczki, uczniowie zagościli w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztofa Skowrona, który zaprezentował im swoją kolekcję czapek policyjnych pochodzących z różnych stron świata.

Na zakończenie, dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również