Wiadomości z Mikołowa

Uczniowie nagrodzeni za oceny, osiągnięcia naukowe i sukcesy sportowe

  • Dodano: 2021-09-27 09:30

23 września w czterech szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat mikołowski odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Mikołowskiego za rok szkolny 2020/2021.

Stypendia w Zespole Szkół Specjalnych  nr 2

Jako pierwszą starosta Mirosław Duży wraz z członkinią Zarządu Powiatu Grażyną Nazar, która również przewodniczyła komisji stypendialnej, a także przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Mirosławą Lewicką oraz Iwoną Smorz, naczelnikiem Wydziału Edukacji Kultury i Sportu odwiedził Zespół Szkół nr 2 Specjalnych. Gospodarzem spotkania był dyrektor tej szkoły Tadeusz Śliwa, zaś gośćmi specjalnymi stypendyści. Tu wyróżnienia otrzymało troje uczniów.

W Zespole Szkół Technicznych wręczone zostały one 34 uczniom

W tym gronie znaleźli się m.in. laureaci ogólnopolskich olimpiad i konkursów m.in. olimpiady o podatkach – Przemysław Merta, prawa pracy – Natalia Wiechuła czy konkursu Państwowej Inspekcji Pracy -Agata Janosz, a także sportowych jak m.in.: Damian Jarczyk – mistrz polski w mieczu sportowym, Krzysztof Papierok święcący triumfy w tańcu towarzyskim czy też Nikolas Kosztyła, który zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwa Polski w Karate. W tej szkole stypendia sportowe otrzymało ośmiu uczniów. Tu gospodarzem uroczystości była wicedyrektor Róża Włodarz.

Stypendyści Zespołu Szkół Energetycznych

W Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych nagrodzono 11 uczniów, wszystkich za wyniki w nauce.

– W tym roku stypendia otrzymało 175 uczniów, to jest około 6 procent wszystkich uczących się w naszych szkołach. Jesteście więc tymi, którzy osiągnęli najlepsze wyniki – mówił starosta Mirosław Duży gratulując stypendystom.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach

Ostatnią placówką oświatową, w której wręczone zostały te wyróżnienia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach.

– W tym roku mamy troje stypendystów więcej niż w ubiegłym, ale w gronie tegorocznych aż 2/3 to osoby, które odbierają je kolejny raz, co znaczy, że są one dla nich zachęta do osiągania kolejnych sukcesów – zaznaczyła dyrektor ZSP Teresa Stasik-Szyszka.

– Jak będzie was stypendystów tak wielu, jak w tym roku, to powiat pójdzie z torbami, bo wydaliśmy z budżetu 350 tysięcy złotych na ten cel, ale ja jestem z was dumny, bowiem to są dobrze wydane pieniądze – przyznał starosta zwracając się do młodzieży i zachęcając by zmieniali świat na lepszy, byli aktywni społecznie i obywatelsko.

W trakcie wszystkich uroczystości gratulowano nie tylko młodzieży, która w tym trudnym czasie zdalnej nauki zmobilizowała się do pracy, ale także ich nauczycielom i rodzicom, którzy ich w tym wspierali i pomagali.

Pełny wykaz nazwisk stypendystów na stronie mikolowski.pl w zakładce Stypendia Starosty Mikołowskiego za rok szkolny 2000/2021.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.