Wiadomości z Mikołowa

Trwa remont parkingu przed przychodnią wielospecjalistyczną przy ul. Okrzei

  • Dodano: 2020-06-18 11:45

Trwa remont parkingu przed Przychodnią Wielospecjalistyczną przy ul. Okrzei w Mikołowie.

Zły stan nawierzchni był wielokrotnie zgłaszany przez mieszkańców, poruszony był między innymi w trakcie spotkania starosty mikołowskiego Mirosława Dużego z przedstawicielami Mikołowskiej Rady Seniorów.

Liczba miejsc parkingowych się nie zmieni, za to poprawi się komfort dotarcia do naszej przychodni, dlatego że w ramach remontu znikną dziury i wykruszenia w nawierzchni, gdyż położony zostanie nowy asfalt – mówi Cezary Tomiczek prezes spółki Centrum Zdrowia.

Poza nową nawierzchnią wyremontowany zostanie również murek oporowy, wyznaczone zostaną dwa miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych oraz dla ambulansu. Obecne prace wieńczą wcześniej prowadzone inwestycje, z których największą była termomodernizacja samego budynku przychodni.

W ubiegłym roku zakończyliśmy prace związane z dociepleniem tego budynku. Zakres robot zakładał usunięcie azbestowych płyt z elewacji, zewnętrzne docieplenie ścian, wykonanie opaski izolującej wokół piwnic, a także roboty blacharskie. Koszt całej inwestycji zamknął się kwotą 600 tysięcy złotych, przy czym udało się nam uzyskać ponad 227 tysięcy złotych dofinansowania ze środków unijnych - wyjaśnia Janusz Granek z Wydziału Gospodarki Mieniem i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.