Wiadomości z Mikołowa

To nie gra - nie masz dwóch żyć! Policjanci w mikołowskich szkołach

  • Dodano: 2021-05-28 10:00

Mikołowscy policjanci zajmujący się profilaktyką wśród młodzieży starają się w każdy możliwy sposób przekonać uczniów do rezygnacji z substancji, które prowadzą do nałogów, a w rezultacie niszczą ludzkie zdrowie i życie. Tym razem, w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają", odwiedzili placówki szkolne powiatu mikołowskiego, gdzie przekazali plakaty nawiązujące do tematyki zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych.

Mł.asp. Artur Ceran i sierż. Izabela Kempka pojawili się w szkołach średnich na terenie całego powiatu mikołowskiego, gdzie przekazali plakaty nawiązujące do kampanii "Narkotyki i Dopalacze zabijają!". Temat uzależnień wśród młodzieży stanowi jeden z priorytetowych zagadnień w działaniach profilaktycznych Policji.

Ich głównym celem jest podniesienie świadomości młodych osób przed konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi zażywania narkotyków, spożywania alkoholu czy palenia papierosów.

Chcąc chronić młode pokolenie przed niebezpieczeństwami związanymi z nowymi narkotykami – dopalaczami, nikotyną czy alkoholem bezwzględnie konieczna jest wiedza. Należy przede wszystkim uświadamiać dzieci i młodzież, przeciwdziałać problemom wynikającym z używania substancji zmieniających świadomość, w tym dopalaczy.

To nie gra - nie masz dwóch żyć! Policjanci w mikołowskich szkołach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również