Wiadomości z Mikołowa

Zajęcia profilaktyczne w orzeskiej podstawówce

  • Dodano: 2021-04-29 11:15

Policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Nieletnich mikołowskiej komendy spotkali się z uczniami najstarszych klas jednej z orzeskich szkół podstawowych. Tematem dyskusji stała się problematyka uzależnień od różnego rodzaju używek, na które młodzi ludzie są narażeni wyjątkowo często.

Zajęcia z młodymi orzeszanami - uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się 28 kwietnia. Policyjni profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, mł.asp. Artur Ceran oraz sierż. Izabela Kempka, w spotkaniu w formie on-line starali się zawrzeć niezbędne i najważniejsze informacje, dzięki którym młodzi ludzie zdobędą umiejętności rozpoznawania zagrożeń. To dziś bardzo ważne, gdyż różnego rodzaju negatywne zjawiska mogą niekorzystnie wpłynąć na dalszy rozwój młodych ludzi. Alkohol, nikotyna, narkotyki, w tym głównie dopalacze, to substancje, które sieją spustoszenie w każdym, zwłaszcza młodym organizmie.

Mundurowi poruszyli również temat odpowiedzialności karnej nieletnich, a także konsekwencji wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również