Wiadomości z Mikołowa

Tłumy na rynku podczas Jarmarku Staroci! [GALERIA]

  • Dodano: 2018-04-08 13:45

Piękna słoneczna pogoda, wyjątkowe ciepło i szczególnie interesująca oferta – ta kombinacja zapewniła dziś ponadprzeciętną frekwencję podczas Jarmarku Staroci.

Mikołowski rynek przeżył dziś istne oblężenie. Tak wielkiej grupy wystawców i kupujących nie było od ubiegłego roku. Oprócz tłumnie przeglądających ofertę mikołowian, kwietniowy jarmark ściągnął do Mikołowa miłośników antyków i starych przedmiotów z Gliwic, Rudy Śląskiej, Tychów czy Pszczyny.

Wśród eksponatów można było natknąć się na prawdziwe perełki, jak misternie wykonane modele statków, oryginalne polskie mundury czy stare telefony i samowary. Szczególną uwagę chłopców z towarzyszącymi im ojcami zwróciła duża kolekcja modeli samolotów i helikopterów. Wyjątkowo dużo było również zabytkowych mebli, w tym secesyjna sofa. Mnóstwo było również zabytkowych lamp, porcelany, zastawy stołowej, sreber, mosiężnych i miedzianych przedmiotów, książek, winyli, zegarów, kryształów, biżuterii, okazów numizmatycznych i medali, ręcznie robionych obrusów, militariów, obrazów i rzeźb.

Organizatorem Jarmarku jest Miejska Placówka Muzealna w Mikołowie. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Jest na co popatrzeć!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również