Wiadomości z Mikołowa

Targi Edukacji i Pracy przyciągnęły tłumy

  • Dodano: 2018-03-16 11:30

Podczas odbywających się wczoraj w MOSiR Łaziska Górne targów edukacyjnych uczniowie z całego powiatu mikołowskiego miały okazję znaleźć wymarzoną szkołę. Swoją ofertę przedstawiły również lokalne firmy.

Potężna liczba uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z powiatu miała okazję zapoznać się z ofertą lokalnych szkół podczas organizowanych po raz drugi Targów Edukacji i Pracy. Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych. Pomysłodawcami targów są Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego i Powiatowy Urząd Pracy.

Targi zostały oficjalnie otwarte przez starostę Powiatu Mikołowskiego, Henryka Jaroszka i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Iwonę Smorz. Uczestniczące w targach szkoły zaprezentowały się w trakcie parady, promując oferowane kierunki kształcenia. Dla każdej z placówek znalazło się również miejsce na stoisko. Prócz tego każda z nich miała swoje stoisko.

W nowej ofercie ZSEiU znalazł się nowy kierunek w technikum. Mowa o klasie energetycznej, nad którą patronat objął koncern Tauron. Dla uczniów oznacza to praktyczną naukę zawodu w Elektrowni Łaziska, liczne szkolenia, a także gwarancję zatrudnienia. Szkoła promowała także klasy mundurowe.

ZST z Mikołowa przyciągało potencjalnych nowych uczniów zagranicznymi praktykami zawodowymi czy też stypendiami dla przyszłych operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie. ZSP w Ornontowicach przedstawiło niezwykle różnorodną ofertę kierunków kształcenia, a licea z dumą prezentowały wysokie wyniki egzaminów maturalnych.

Na targach zaprezentowały się również lokalne firmy, a także Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie, Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Skarbowy stanowiska mieli pracodawcy. Były to przede wszystkim zakłady rzemieślnicze i firmy z powiatu mikołowskiego, ale obecne była także m.in. Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, Powiatowy Urząd Pracy. Na targach pojawili się włodarze miast i gmin powiatu oraz powiatowi radni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również