Czwartki Lekkoatletyczne w Mikołowie. Kolejne zawody już 13. maja
W środę, 13 maja 2026 roku o godz. 13:00, na stadionie MOSiR w Mikołowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XXXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Biuro zawodów działa od godz. 12:15, a organizatorzy przypominają rodzicom i opiekunom o konieczności sprawdzenia danych dzieci w tabeli wyników przed finałem miejskim, zaplanowanym na 28 maja 2026 roku.
Czwartki Lekkoatletyczne w Mikołowie. Start 13 maja na stadionie MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie zaprasza dzieci i młodzież na kolejne zawody lekkoatletyczne organizowane w ramach ogólnopolskiego cyklu Czwartki Lekkoatletyczne. Rywalizacja odbędzie się na stadionie przy ul. Żwirki i Wigury 45.
Jak podkreśla MOSiR, zbliżające się zawody są częścią cyklu, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej, promocja lekkoatletyki oraz integracja młodych uczestników poprzez sportową rywalizację w duchu fair play.
„Do wielkiego finału pozostało już naprawdę niewiele”
Organizatorzy zwracają uwagę, że emocje rosną z każdym kolejnym spotkaniem.
„Z każdym spotkaniem emocji jest coraz więcej, a do wielkiego finału pozostało już naprawdę niewiele!” — informuje MOSiR Mikołów.
Kolejne zawody rozpoczną się w środę, 13 maja, o godz. 13:00. MOSiR zachęca uczestników do obecności i dodaje: „Nie może Was zabraknąć – widzimy się na starcie!”
Zgłoszenia, oświadczenia i godziny. O tym trzeba pamiętać
Zgodnie z regulaminem zawodów opiekun zgłasza uczestników w biurze zawodów w dniu startu, w godz. 12:15–12:45. Warunkiem dopuszczenia dziecka do udziału jest wpisanie zawodnika na listę startową oraz przekazanie podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia udziału w imprezie. Po godz. 12:45 nie będzie już możliwości dopisania zawodnika do listy.
Program zawodów przewiduje weryfikację zgłoszeń o godz. 12:50, otwarcie zawodów o godz. 12:55 i rozpoczęcie startów o godz. 13:00.
Kto może wystartować w Czwartkach Lekkoatletycznych?
Punktacja prowadzona jest osobno dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2013, rocznik 2014 oraz rocznik 2015 i młodsi. Każdy zawodnik może wystartować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej.
W programie znajdują się m.in. biegi na 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, a dla najstarszej kategorii także pchnięcie kulą.
Finał miejski 28 maja. MOSiR prosi o sprawdzenie roczników
Przed finałem miejskim organizatorzy proszą o sprawdzenie tabeli wyników. To ważne szczególnie wtedy, gdy pojawiły się błędy lub brakuje rocznika dziecka, ponieważ dane te są potrzebne do prawidłowego przypisania zawodnika do kategorii podczas finału.
W takich przypadkach należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 533 756 068. Finał miejski ma odbyć się 28 maja 2026 roku.
Najlepsi powalczą o finał ogólnopolski
Cykl Czwartków Lekkoatletycznych w Mikołowie zakończy się finałem miejskim, a następnie finałem ogólnopolskim. Zgodnie z regulaminem prawo startu w finale miejskim uzyskują zawodnicy, którzy wzięli udział w wymaganej liczbie eliminacji. W konkurencjach 600 m i 1000 m wymagane są trzy eliminacje, w pozostałych — minimum cztery, z możliwością zmian w przypadku np. odwołania zawodów z powodu pogody.
Do finału ogólnopolskiego mogą zostać wytypowani najlepsi zawodnicy, z uwzględnieniem wyników finału miejskiego, poziomu sportowego oraz miejsca w rankingu ogólnokrajowym.







![Mikołów: tłumy na rynku podczas Protestu z Wykrzyknikiem [ZDJĘCIA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2019/04/849839.informacja.jpg)









Dodaj komentarz