Wiadomości z Mikołowa

Szkolenie "Księgowe zamknięcie roku 2013 w NGO i PES"

  • Dodano: 2014-01-24 15:45

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Centralnego, Urząd Miasta Mikołów oraz Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zapraszają na bezpłatne szkolenie "Księgowe zamknięcie roku 2013 w NGO i PES", które odbędzie się 3 lutego 2014 w Mikołowie oraz 5 lutego 2014 w COP Chorzów.

Na szkolenie zapraszamy przede wszystkim księgowych i przedstawicieli zarządów podmiotów ekonomii społecznej (organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, spółek non-profit), ale też wszystkie osoby zainteresowane tematem i związane z tymi podmiotami.

Szkolenie obejmie m.in. zagadnienia:

  • Prowadzenie działalności nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej a ewidencja księgowa.
  • Sprawozdanie finansowe za 2013r. w organizacji pozarządowej prowadzącej i nieprowadzącej działalność gospodarczą.
  • Rozliczenie organizacji pozarządowych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych.
  • Zwolnienia podatkowe dla organizacji pozarządowych.


Szkolenie poprowadzi p. Justyna Bartosiewicz – właścicielka Kancelarii Prawa Podatkowego i Biura Rachunkowego w Katowicach, jest certyfikowaną księgową i nadzoruje właściwe stosowanie przepisów prawnych dotyczących rachunkowości i prawa podatkowego. Prowadzone Biuro Rachunkowe specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze rachunkowej i podatkowej spółdzielni socjalnych oraz organizacji pozarządowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując wiele lat w Izbie Skarbowej w Katowicach. Aktualnie pełni również funkcję członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jest również wykładowcą na wyższej uczelni, prowadząc zajęcia z aspektów prawnych działalności statutowej i gospodarczej, aspektów podatkowych oraz rachunkowych. Skończyła studia magisterskie ze specjalizacją finanse publiczne i podatki, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z zakresu rachunkowości, a następnie z audytu wewnętrznego i kontroli finansowej w jednostkach sektora finansów publicznych. W 2012r. trenerka zakończyła studia doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Organizator zapewnia materiały szkoleniowe dla uczestników oraz poczęstunek.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 osoby na organizację.

Miejsce szkolenia:

3 luty 2014
Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Domku Parkowym,
Plac Harcerski 1, 43-190 Mikołów

Formularze zgłoszeniowe (dostępne w COP Chorzów, w GARR oraz do pobrania ze strony www.owes.slask.pl) należy przesyłać do dnia 29.01 e-mailem na adres owes@garr.pl lub faxem 32 72 85 956.

Pozostałe dokumenty (formularze PES i PES_os) wypełnione i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania PES należy dostarczyć do COP Chorzów lub do GARR S.A. również do 29.01.

Organizacje prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane są przedstawić dodatkowe dokumenty oraz sprawozdania finansowe za 3 ostatnie zamknięte okresy rozrachunkowe.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 32 72 85 953.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również