Wiadomości z Mikołowa

Świadek zatrzymał kierowcę podejrzewanego o jazdę w stanie nietrzeźwości!

  • Dodano: 2023-12-01 09:00

W ręce policjantów mikołowskiej drogówki przekazany został 63-letni kierowca, który przyjechał na jedną z miejscowych stacji paliw, zataczał się i dziwnie zachowywał. Kiedy świadek zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy, mężczyzna wypił piwo. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Mikołów: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na stacji paliw

Do ujęcia kierowcy fiata doszło ostatniego dnia listopada po godzinie 20.00 w Mikołowie. Na jedną z miejscowych stacji paliw osobowym fiatem przyjechał mężczyzna, którego zachowanie, między innymi chwiejny krok, zwróciły uwagę innego klienta. Kiedy świadek podszedł do niego, zabrał mu kluczyki i zaalarmował policjantów, tamten wyciągnął puszkę piwa i wypił je. Badanie stanu trzeźwości mikołowianina wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. 63-latek trafił do izby wytrzeźwień.

Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Jeżeli badania retrospekcyjne potwierdzą, iż podejrzewany mężczyzna był nietrzeźwy już w momencie przyjazdu na stację, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Gość

    "Jeżeli badania retrospekcyjne potwierdzą, iż podejrzewany mężczyzna był nietrzeźwy..."

  • Tadek z Górnych

    Wspaniała obywatelska postawa, ale ciekawi mnie w jaki sposób wiarygodnie można stwierdzić stan trzeźwości delikwenta przed spożyciem puszki piwa????/

  • Górnik

    Wierygodnie można stwierdzić nawet to czy faraon Ramzes I chorował na pluca. To jest tylko kwestia przeprowadzenia odpowiednich badań, a w przypadku promili nawet krótkotrwałych, pozdrawiam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również