Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka z akcją "Trzeźwość"

  • Dodano: 2023-01-10 07:00, aktualizacja: 2023-01-09 17:40

Po zakończonym długim weekendzie policjanci mikołowskiej drogówki prowadzili w poniedziałek 9 stycznia prowadzili działania "Trzeźwość". Regularne kontrole mają na celu wyeliminowanie kierujących pod wpływem alkoholu.

Pierwszym dziś zatrzymanym był 38-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, który w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dzisiaj do południa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy realizują kolejną akcję "Trzeźwość" skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierującym. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Mikołowska drogówka z akcją "Trzeźwość"

Ornontowice, ulica Klonowa, godzina 05.49: patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mikrocarem, 38-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,42 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Sprawca drogowych wykroczeń stanie przed sądem - informują mikołowscy policjanci.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych.

Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

akcja trzeźwość

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również