Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Sprawdź prognozę pogody w Mikołowie na długi weekend majowy

  • Dodano: 2019-04-29 15:15

Za pasem majówka, a pogoda nijak nie chce nas rozpieszczać. Od soboty towarzyszy nam pochmurna aura, a to nie jest dobra zapowiedź zbliżającego się długiego weekendu. Jaka będzie pogoda na majówkę w Mikołowie? Sprawdź naszą prognozę.

Zamiast kremu do opalania w długi weekend bardziej potrzebny będzie nam parasol

Pogoda na majówkę 2019 niestety może nas rozczarować. Niestety w większości naszego kraju synoptycy spodziewają się opadów deszczu i niskiej temperatury. Może się okazać, że majowe grillowanie będzie atrakcją tylko dla tych, którzy nie narzekają na niskie temperatury.

W środę (1 maja) słupki rtęci wskażą jedynie 16°C, a do tego podczas przebywania pod gołym niebem parasol może okazać się przedmiotem niezbędnym. Do tego możemy spodziewać się niemal pełnego zachmurzenia nieba, zdecydowanie niekorzystnego biometu oraz powiewu wiatru osiągających momentami 45 km/h.

W czwartek być może nad nami nie będzie unosiło się tak wiele chmur. Na termometrach zanotujemy 16 °C. Biomet będzie korzystny. Meteorolodzy nie zapowiadają opadów deszczu w ten dzień.

Z kolei piątek (3 maja) to powrót obfitych opadów. Synoptycy zapowiadają także przejściowe burze oraz silne porywy wiatru. Biomet będzie niekorzystny.

Kolejny weekend będzie jeszcze chłodniejszy

Co prawda prognozowanie pogody na dłużej niż dwa, trzy dni często przypomina wróżenie z fusów, to synoptycy zapowiadają od soboty znaczne ochłodzenie. Temperatura odczuwalna może spaść nawet do 8°C, do tego raczej nie obędzie się bez deszczu. Biomet - jakżeby inaczej - znów będzie niekorzystny.

W niedzielę (5 maja) słupki rtęci pokażą jedynie 11°C. To kiepska wiadomość zwłaszcza dla dzieci, które wybierają się tego dnia do pierwszej komunii - niestety, ciepła kurtka prawdopodobnie będzie koniecznością. Jest natomiast szansa, że opady będą tylko przelotne.

Pogoda długoterminowa - jaki będzie maj?

Pierwsza połowa maja nie będzie specjalnie urokliwa, będzie chyba nawet bardziej przypominała jesień niż wiosnę. Dopiero 10 maja nastąpi pewna poprawa, a temperatury oraz częściej będą dobijały do poziomu 19°C. Temperatura stopniowo będzie wzrastać, niestety towarzyszyć temu będą opady deszczu. Jak widać w tym roku, wiosna wyjątkowo mocuje się z zimą, a na regularne, cieplejsze dni trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.


Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.