Wiadomości z Mikołowa

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców dot. ograniczania niskiej emisji

  • Dodano: 2019-09-30 10:00

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wraz z Urzędem Miasta Mikołów zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym dot. ograniczania niskiej emisji, które odbędzie się w dniu 30 września 2019 r. o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie (Rynek 19).

W trakcie spotkania mieszkańcy będą mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego oraz możliwości otrzymania dofinansowania do wymiany źródła ciepła (m.in. w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”). Omówione zostaną również kwestie związane z kontrolą mieszkańców w zakresie realizacji zapisów uchwały antysmogowej oraz bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Prezentacje o ww. tematyce wygłoszą przedstawiciele: Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Straży Miejskiej w Mikołowie oraz Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.


Więcej informacji nt. spotkań można uzyskać pod numerami tel.:
Urząd Miasta Mikołów: (32) 32 48 474, (32) 32 48 556
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego: (32) 774 07 28, (32) 774 00 99
Spotkania organizowane są w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” (LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021), którego Województwo Śląskie jest Współbeneficjentem.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców dot. ograniczania niskiej emisji

Komentarze (3)    dodaj »

  • alojz

    na zachodzie smogu brak a onkologie pekają w szwach.... na slonsku zyjom osoby co mają po 90 lat i zyły w erze hut,walcowni,koksowni natomiast naturalnie sie odzywiały dziś zywnosci jest skazona sama chemia w zywnosci bez to nawet dzieci chorują na raka ps.czerwiec na slasku byl upalny nawet trawy były wypalone a na polach kukurydza bujna,zielona jak "malowana" kto wie czy to kukurydza gmo....z ktorej nieswiadoma mamusia zrobi swojemu dziecku np. "płatki kukurydziane"......

  • Reciok

    Rychło wczas informacja o spotkaniu.

  • Jorguś

    To Mikołów należy do Małopolski? Ciekawe...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również