Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców dot. ograniczania niskiej emisji

  • Dodano: 2019-09-30 10:00

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wraz z Urzędem Miasta Mikołów zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym dot. ograniczania niskiej emisji, które odbędzie się w dniu 30 września 2019 r. o godz. 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie (Rynek 19).

W trakcie spotkania mieszkańcy będą mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego oraz możliwości otrzymania dofinansowania do wymiany źródła ciepła (m.in. w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”). Omówione zostaną również kwestie związane z kontrolą mieszkańców w zakresie realizacji zapisów uchwały antysmogowej oraz bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Prezentacje o ww. tematyce wygłoszą przedstawiciele: Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Straży Miejskiej w Mikołowie oraz Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.


Więcej informacji nt. spotkań można uzyskać pod numerami tel.:
Urząd Miasta Mikołów: (32) 32 48 474, (32) 32 48 556
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego: (32) 774 07 28, (32) 774 00 99
Spotkania organizowane są w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” (LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021), którego Województwo Śląskie jest Współbeneficjentem.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców dot. ograniczania niskiej emisji

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • alojz

    na zachodzie smogu brak a onkologie pekają w szwach.... na slonsku zyjom osoby co mają po 90 lat i zyły w erze hut,walcowni,koksowni natomiast naturalnie sie odzywiały dziś zywnosci jest skazona sama chemia w zywnosci bez to nawet dzieci chorują na raka ps.czerwiec na slasku byl upalny nawet trawy były wypalone a na polach kukurydza bujna,zielona jak "malowana" kto wie czy to kukurydza gmo....z ktorej nieswiadoma mamusia zrobi swojemu dziecku np. "płatki kukurydziane"......

  • Reciok

    Rychło wczas informacja o spotkaniu.

  • Jorguś

    To Mikołów należy do Małopolski? Ciekawe...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.