Wiadomości z Mikołowa

Spektakl "Cesarz" wkrótce w MDK Mikołów

  • Dodano: 2023-09-18 09:15

Grupa Teatralna B-ZDUUURA ponownie zaprasza na spektakl "Cesarz" na podstawie kultowego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego w reżyserii Jarosława Ciszka. Spektakl ten został ciepło przyjęty przez widzów, którzy mieli okazję oglądać go w kwietniu. Dlatego też po wakacjach grupa postanowiła wznowić wystawienia, aby umożliwić jak największej liczbie osób, szczególnie młodym widzom, jego obejrzenie.

Kultowe dzieło Ryszarda Kapuścińskiego, opowiadające o ostatnim cesarzu Etiopii, Hajle Sellasje, zostaje przedstawione przez aktorów. To opowieść o władzy, polityce, małości, podłości i dworskich intrygach, która ma uniwersalny przekaz. Przekazuje, że mimo zmiany czasu i miejsca, wiele aspektów ludzkiej natury pozostaje niezmienne. Reportaż Kapuścińskiego i spektakl na jego podstawie ukazują mechanizmy władzy i stanowią doskonałą okazję do rozmów z młodzieżą na tematy społeczne.

W spektaklu występują utalentowani aktorzy, m.in. Natalia Ciałoń, Nikola Cis, Aleksandra Dziadek, Maja Myszor, Hanna Szczykutowicz i Klaudiusz Zając. Muzyka perkusyjna jest wykonywana na żywo przez Miłosza Rygułę.

Poniżej przedstawiamy daty i miejsca spektakli:

25 września - Miejski Dom Kultury w Mikołowie, godziny: 9.30 i 11.00.

  • Nauczycieli prosimy o kontakt mailowy na adres jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu i zgłaszanie klas. Również serdecznie zapraszamy osoby indywidualne.

27 września - Ośrodek Kultury w Będzinie-Grodźcu (Plac Skarbińskich 1).

  • Spektakle dla szkół o godzinach: 10.00 i 12.00, oraz o godzinie 18.00 dla wszystkich zainteresowanych.

28 września - Dom Kultury w Gostyni, godzina: 10.45.

  • Spektakl przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Czas trwania spektaklu wynosi około 60 minut, a udział we wszystkich przedstawieniach jest bezpłatny. To doskonała okazja dla młodych widzów, aby zgłębić tematykę społeczną i rozważyć mechanizmy władzy oraz ludzkiej natury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również