Wiadomości z Mikołowa

Sobota pod znakiem profilaktyki w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2019-04-16 10:15

W sobotę mikołowski profilaktyk sierż. szt. Artur Ceran spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu podczas kolejnego już turnieju karate dla przedszkolaków.

Kilka godzin później odwiedził uczestników spotkania w ramach inicjatywy "Prewencja, bezpieczeństwo i pierwsza pomoc" zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Batut" z Mikołowa, gdzie wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Sobota w Mikołowie pod znakiem profilaktyki

W sobotę, na hali sportowej w Mikołowie, odbył się turniej karate dla przedszkolaków prowadzony przez Uczniowski Klub Sportowy "Satori" z Mikołowa. Przedszkolaki przyodziane w kimona do karate oraz "firmowe" koszulki musiały pokonać niełatwy tor przeszkód oraz wykazać się sprawnością fizyczną. Za udział w turnieju uczestnicy nagrodzeni zostali medalami oraz dyplomami, które wręczyli maluchom Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula oraz sierż. szt. Artur Ceran z mikołowskiej komendy. W trakcie wydarzenia dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, a także obejrzeć strój i wyposażenie policjanta. W ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" nie zabrakło także dzielnicowego asp. Marcina Kurpasa. Najmłodszym towarzyszyła również maskotka Policji mikołowskiej- sierż. Hektor.

Z kolei po południu również w hali sportowej MOSiR w Mikołowie mikołowski profilaktyk wziął udział w inicjatywie w ramach projektu "Jedno zdrowie, jedno bezpieczeństwo- inicjatywy obywatelskie na rzecz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mikołowskiego", które zorganizowało Stowarzyszenie BATUT. W spotkaniu wzięli również udział pracownicy firmy PaK- Team, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa osób, a mianowicie jak uchronić się przed oszustami i cyberzagrożeniami oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Sierż. szt. Artur Ceran z kolei omówił z uczestnikami jakże ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym akcentując przy tym konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również