Wiadomości z Mikołowa

Śmiertelne żniwo na drogach, a to dopiero początek wakacji!

  • Dodano: 2024-07-04 14:00

Przez ostatni tydzień na śląskich drogach zginęło aż 9 osób. Większość z nich to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, tacy jak piesi, rowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych czy motorowerów. Te zatrważające dane wskazują, że pomimo wakacji w życiu każdego człowieka nie powinno być momentu, w którym zapomina o bezpieczeństwie swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Śmierć na drodze zbiera swoje żniwo

Niebezpieczeństwo w każdej chwili może dotknąć każdego z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, brak ostrożności czy niekierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Może to zdecydować o naszym życiu oraz zdrowiu. Nie pozwólmy, aby to właśnie los, czy łut szczęścia zadecydował o tak ważnej sprawie, jaką jest życie nasze, czy naszych bliskich.

Trwa drugi tydzień wakacji. Panująca na zewnątrz aura, pośpiech, większa ilość wyjazdów wakacyjnych powoduje, że na drogach zauważamy wzmożony ruch pojazdów.

Niestety, nawet przedwczoraj rano w Lublińcu doszło do potrącenia pieszego przez 64-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Podczas cofania, najechał on na 66-letniego pieszego, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 

Więcej szczegółów pod linkiem: Śmiertelny wypadek w Lublińcu.

W Częstochowie około godziny 10.00 w miejscowości Lipicze na ul.Gidelskiej z nieustalonych dotąd przyczyn 39-letni kierujący samochodem marki Mitsubishi Outlander, na prostym odcinku drogi jadąc w kierunku Kłomnic, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Niestety kierujący pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażer - 45-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Tragedia na drodze. Nie żyje 39-latek


Przedwczoraj natomiast do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 58-letni rowerzysta doszło w Tychach. 

Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty.

W Opatowie w powiecie kłobuckim, w wyniku zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym iveco, zginął 58-letni kierowca osobówki. 

Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmiertelny wypadek w Opatowie.


Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Łazach. 45-letni motocyklista zderzył się tam z samochodem. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować.

Szczegóły zdarzenia pod linkiem: Śmierć na drodze. Apelujemy do kierowców o ostrożność!


Do tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło na ulicy Kościuszki w Łazach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący jednośladem, podczas wyprzedzania, wjechał w bok skręcającego hyundaia. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, motocyklista poniósł śmierć na miejscu.


Natomiast w Gliwicach doszło do wypadku z udziałem motoroweru oraz dwóch samochodów osobowych. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący motorowerem, jadąc z pasażerem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w niego. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 16-letni pasażer motoroweru. Kierujący motorowerem 49-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Bilans

Od początku wakacji na śląskich drogach doszło do 54 wypadków na wskutek czego zgniłęo 9 osób. 2 rowerzystów, 2 pieszych, 1 motocyklista, 1 pasażer motoroweru oraz 3 kierowców samochodów. Ranne w tych zdarzeniach zostały 62 osoby, natomiast do kolizji doszło aż 1315 razy.

Te liczby wskazują, na to, że musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każda chwila zmniejszonej uwagi, rozkojarzenie, stres, alkohol czy substancje zabronione to właśnie czynniki, które przyczyniają się do występujących na naszych drogach tragedii. To od nas zależy czy będzie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, czy będziemy w stanie im zapobiec.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego – to od naszego zachowania na drogach zależy życie oraz zdrowie nasze, naszych bliskich oraz pozostałych uczestników ruchu. Pamiętajmy o tym!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również