Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Skażona woda w Paniowach, Śmiłowicach, Bujakowie i Borowej Wsi!

 • Dodano: 2017-02-25 18:00, aktualizacja: 2017-05-09 13:45

Tyski sanepid wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia na terenie czterech sołectw. W wodzie wykryto bakterie E. coli.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach wydał dziś decyzję o unieruchomieniu wodociągu w sołectwach Paniowy, Śmiłowice, Bujaków i Borowa Wieś. Laboratorium tyskiego sanepidu wykryło w wodzie bakterie Escherichia coli i inne bakterie z grupy coli.

Woda w wymienionych sołectwach nie nadaje się do spożycia, lepiej nie stosować jej także do kąpieli i mycia naczyń. Zakaz wydany przez sanepid obowiązuje do odwołania tj. do oczyszczenia przez Zakład Inżynierii Miejskiej sieci wodociągowej i doprowadzenia jakości wody w sieci do wymaganych parametrów mikrobiologicznych.

Mieszkańcom zapewniono zastępcze źródło wody na czas naprawy sieci.

Jakość wody w sieci wodociągowej będzie na bieżąco monitorowania do czasu uzyskania wyników zgodnych z normami.

Woda do spożycia będzie dostarczona beczkowozami w dniu dzisiejszym, 25 lutego do godz. 23:00, jutro, 26 lutego od godz. 7:00 - 23:00 w następujących miejscach:


- ul. Jesionowa-sklep
- ul. Staromiejska - kościół
- ul. Strażacka - kościół
- ul. Ks. Górka - sołtysówka

Następna informacja

Komentarze (30)    dodaj komentarz »

 • Makbra

  Po kąpieli w tym okresie na basenie w Paniówkach żona rodziła 2 miesiące wczesniej z powodu zakażenia jakąś bakterią. Dzieki szybkiej interwencji i sterydowi na rozwój płuc Nasz syn jest dziś na świecie cały i zdrowy.

 • Masakra

  Połowa Borowej wsi już ma "rzadką przypadłość" zwaną też biegunką. Najpierw ludzie wykupili całą wodę a teraz papier toaletowy. Teraz będą stawiać jelcze z rolkami papieru.

 • GOCAL ALEKSANDRA

  godzina 20.30 w Bujakowie po beczkowozie ani śladu !!! Na stronie mikołowskiej jest informacja, że do godziny 23.00 beczkowóz miał stać pod Sołtysówką !!

 • RUMBURAK

  NA ODPOWIEDZIALNYCH ZA TEN BAŁAGAN CZEKA KODEKS KARNY TO NIE ŚREDNIOWIECZE

 • gość

  byliśmy o 18 w Bujakowie po wodę a nie było ich. gdzie oni stoją?

 • PK

  Bujaków jest traktowany ekstra po macoszemu ,co 2-gi komunikat nie mówi co w Bujakowie,po co nam był potrzebny ten cały Mikołów.

 • listek

  zakochany.burmistrz.nie.widzidziurawych.drog.bo.po.co

 • Mikolowska

  To i tak jest musztarda po obiedzie bo Paniówki miały info w czwartek o skażonej wodzie a my wczoraj.Mikołów jest beznadziejny w swoich działaniach,dostarczją nam drogą wodę i okropnie zanieczyszczoną.

 • Pior

  Ja się pytam dlaczego nie mamy wody z Goczałkowic ??? Tylko że źródełka bierzemy gdzie jak przychodzą roztopy to z pól mamy całą tablicę mendelejewa .... żenada

 • Mieszkaniec smi

  Mamy zagrożenie biologiczne które może spowodować masowe zatrucie mieszkańców. Osoby odpowiedzialne za ten stan są nieuchwytny. Informacji udziela portier lub ochroniarz.

 • Borowianin

  Mamy najdroższą wodę , która nie nadaje się do niczego nazwaną kiedyś perełką, najdroższe odpady w województwie najgorsze drogi w Mikołowie ale za to najlepsze władze w sołectwie i mieście.

 • Szamot

  niech mi ktoś wyjaśni dlaczego nie można przepiąć wodociągu na goczałkowice skoro podczas suszy tak się stało , bo syfiaste źródełko wyschło. ciekawe czy źródłem zakażenia nie jest wysypisko śmieci w Mokrym

 • bastek00

  Ale kto jeszcze pamięta, że było takowe w Sośniej Górze? Ani małej wzmianki, żadnego zdjęcia nie można znaleźć. Dobrze ukryto informacje.

 • ja71 BW

  Telefony podane do informacji to fikcja. Brak jakiejkolwiek informacji. SKANDAL. Wstrzymać opłaty za wodę.

 • BOROWA

  Mam pytanie czy u was w rodzinie tez dzieci wymiotowały i mialy biegunke jednodniowa bez gorączki w tym tygodniu? Moja córka miala takie objawy we wtorek. Lokalizacja B. Wies.

 • Romek

  Beczkowoz mial byc od 7 bylam juz 2 razy po wode po 7 i po 8 a beczkowozu ani widu ani slychu jak oni nas traktuja !!!!!!!!!

 • Gość 1

  W Śmiłowicach do tej pory byśmy nic nie wiedzieli gdyby nie sąsiedzi . Wiadomość dotarła do nas wczoraj (sobota 25.02.2017) ok godziny 14 po pysznym rosole na zdrowej miejskiej wodzie. Czy to znaczy ze bakterie się dostały do wodociągu z wód gruntowych? Jeżeli tak to zawsze się tam dostają i wszystko czym jest pryskana ziemia uprawna tylko w mniejszych ilościach. Jak można zbagatelizować tak ważną informację.

 • Mariusz

  Trzeba się przebadać i następnie dokonać zbiorowego pozwu powodem celowego zatajenia informacji czego konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne. Swoją drogą nikt z nas teraz nie powinien płacić za wodę. Mamy najdroższą wodę w kraju. I za ten wał też powinniśmy pociągnąć do odpowiedzialności władze Mikołowa.

 • Mariusz

  Trzeba się przebadać i następnie dokonać zbiorowego pozwu powodem celowego zatajenia informacji czego konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne. Swoją drogą nikt z nas teraz nie powinien płacić za wodę. Mamy najdroższą wodę w kraju. I za ten wał też powinniśmy pociągnąć do odpowiedzialności władze Mikołowa.

 • Kpina i gańba

  Zgadzam się z przedmówcami. ZIM sobie z nas zakupił. Jako mieszkaniec uważam, że powinni zwolnić osoby odpowiedzialne za brak informacji oraz opieszałość. Ja się pytam gdzie stał ten beczkowóz na strażackiej, bo ponad półtorej godziny ludzie go szukali. Centrum zarządzania kryzysowego nie miało żadnych konkretnych informacji i odsyłało do ZIMu a w zimie odbierał portier. Skoro mamy tak poważną awarię nie można było wyznaczyć dyżuru przy telefonie dla mieszkańców? Punkt 14.50 wszyscy ubrani przy autach muszą być? Zawsze były problemy z zim'em i ktoś wkońcu powinien tam zrobić porządek. Reasumując:Mamy najdroższa wodę w kraju.ZIM ma nas gdzieś. Poinformowali nas dzień po fakcie.Zerowa informacja dla mieszkańcówA ludzie byli bez wody bo w wyznaczonych punktach nie było beczkowozów. ps. Nie szło poprosić/nająć dodatkowych beczkowozów? Co z osobami starszymi i chorymi? Mieli biegać 5 km do beczkowozu z 5 litrówką? Zobaczymy co z tym wszystkim zrobi nasz zakochany burmistrz.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.