Wiadomości z Mikołowa

Seniorzy zwiększają aktywność i bezpieczeństwo. Za nami ważne spotkanie w Mikołowie

  • Dodano: 2024-06-12 13:00

W siedzibie Centrum Aktywności Społecznej w Mikołowie, 12 czerwca, odbyło się spotkanie członków Powiatowego Forum Seniorów. Do udziału zaproszono również przedstawicieli policji: oficera prasowego Izabelę Kempkę oraz Sebastiana Kapiasa, przewodniczącą mikołowskiej Rady Seniorów Dorotę Podlodowską-Graczyńską oraz Sabinę Grzywok, odpowiedzialną za politykę senioralną.

Podsumowanie Festiwal Aktywności Senioralnej

Podczas spotkania obecni podsumowali zorganizowany w maju Festiwal Aktywności Senioralnej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dyskutowano także na temat nadchodzącej konferencji zdrowotnej, zaplanowanej na 18 października w Łaziskach Górnych. Konferencja ma na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród seniorów i zapewnienie im dostępu do najnowszych informacji medycznych.

Inicjatywy Policji na rzecz bezpieczeństwa seniorów

Przedstawiciele KPP Mikołów zaproponowali stworzenie krótkich filmów edukacyjnych skierowanych do seniorów. Filmy te miałyby na celu instruowanie osób starszych, jak chronić się przed oszustwami internetowymi. Dodatkowo zaproponowano organizację spotkań na ten temat w gminach powiatu, aby zwiększyć świadomość i bezpieczeństwo seniorów w zakresie cyberzagrożeń.

Udział w programach i projekty międzynarodowe

Poruszono również kwestie uczestnictwa w dwóch projektach skierowanych do społeczności senioralnej. Jeden z nich dotyczy programu "Aktywni +", do którego złożono aplikację. Program ten ma na celu wspieranie aktywności fizycznej i społecznej wśród seniorów. Drugi projekt to międzynarodowe przedsięwzięcie realizowane we współpracy z wrocławską uczelnią, mające na celu wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie polityki senioralnej.

Spotkanie zakończyło się ustaleniem dalszych kroków i działań mających na celu poprawę jakości życia seniorów w powiecie mikołowskim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również