Wiadomości z Mikołowa

Seniorzy ruszają w miasto!

  • Dodano: 2018-05-03 13:30

Już w maju na najstarszych mieszkańców Mikołowa czekają interesujące propozycje służące aktywizacji i zapewnieniu rozrywki.

Najstarsi mieszkańcy Mikołowa zyskują coraz więcej możliwości na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki staraniom miejskich urzędników i członków organizacji pozarządowych oficjalnie kończą się w Mikołowie czasy, kiedy seniorzy nie mieli opcji na pełne korzystanie z uroków emerytury.

Już w kwietniu odbyła się druga edycja Dancingu dla Seniora, który przyciągnął tłumy dojrzałych mikołowian. Kolejna zabawa taneczna szykuje się już 11 maja w sali Miejskiego Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki można odebrać w portierni MDK (jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 bilety wstępu na zabawę).

Tworzymy Listę Przebojów Mikołowskich Seniorów - utworów, które Seniorzy chcieliby usłyszeć na dancingu. Karteczki do wypisania propozycji muzycznych można pobrać wraz z wejściówkami od 4 maja na portierni MDK. Wśród osób, które zgłoszą swoje muzyczne propozycje- rozlosujemy drobne upominki – przekonuje Sabina Grzywok, Główny Specjalista ds. Polityki Senioralnej.

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Do wcielenia w życie klasycznej maksymy nie trzeba przekonywać najstarszych mieszkańców naszego miasta. Doskonale widać to szczególnie w słoneczne dni na miejskich zieleńcach i siłowniach plenerowych. Naprzeciw zapotrzebowaniu na aktywność fizyczną wychodzi akcja FITSenior.

To akcja która wyniknęła ze współpracy Urzędu Miasta z Radą Seniorów w Mikołowie. Pomysłodawcami akcji jest Pan Stanisław Waletko, członek Rady Seniorów i Sabina Grzywok, Główny Specjalista ds. Polityki Senioralnej. Do akcji włączył się MOSiR, Golf Park Mikołow i Fundacja O'Rety Team.

W maju zaplanowano szereg wydarzeń sportowych dla seniorów. 8, 15, 22 i 29 maja od 10:00 Golf Park Mikołów zaprasza na lekcje gry w golfa. Klub zapewni opiekę trenera i sprzęt do gry. 9, 16, 23 i 30 maja od 16:00 w hali MOSiR na ul. Bandurskiego 1A odbywać się będzie gimnastyka ogólnokondycyjna.

Specjalne wydarzenie zostało zaplanowane na 24 maja. O 10:00 chętni będą mogli wziąć udział w akcji SeniO’Rety, czyli liczącej 15 km wycieczce rowerowej na Starganiec. Zbiórka pod Domkiem Parkowym. Aby zapisać się na wyprawę wystarczy zadzwonić do organizatorów (tel. 505 930 527)

Niedawno został uchwalony Program "Mikołów - dla Seniorów" w ramach, którego będzie dostępna od 15 czerwca Karta Seniora - mikołowskie wydanie Karty Ogólnopolskiej (szczegóły na stronie internetowej akcji). https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora/)

W tym samym dniu odbędzie się również specjalna impreza z myślą o najstarszych mieszkańcach naszego miasta.

15 czerwca na mikołowskim rynku w godzinach od 10:00 do 14:00 odbędzie się mikołowska SENIORMania – Przegląd Twórczości Senioralnej. Zapraszamy serdecznie mikołowskich Seniorów – zespoły, chóry, solistów którzy chcieliby zaprezentować swoje talenty artystyczne, wokalne, aktorskie, kabaretowe, plastyczne, fotograficzne, poetyckie, rękodzielnicze  itd. Zapisy wykonawców odbywać się będą w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie od 7 do 30 maja. Więcej informacji będzie dostępne wkrótce na stronie mikolow.eu, stronie MDK i na plakatach – przekazuje Sabina Grzywok.

Wydany został także drugi numer bezpłatnego Informatora Mikołowskiego Seniora. To broszurka, w której seniorzy mogą znaleźć kalendarium wydarzeń na najbliższy miesiąc - skierowanych w szczególności do nich, albo w których mogą brać udział, informacje na temat działalności Rady Seniorów, akcjach skierowanych do Seniorów itp. Informator jest dostępny w parafiach w Mikołowie, w UM, MDK i Bibliotece Miejskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również