Wiadomości z Mikołowa

Sąsiedzka pomoc na wagę złota. Pomoc przyszła na czas

  • Dodano: 2021-03-08 08:15, aktualizacja: 2021-03-08 07:40

Zwykła troska o drugiego człowieka i poczucie moralnego obowiązku. Tymi słowami można wytłumaczyć zachowanie seniorki z Mikołowa, która przejęta losem swojej sąsiadki sprowadziła na miejsce służby ratunkowe. Schorowana 67-latka zasłabła w swoim mieszkaniu i od kilku dni nie dawała oznak życia.

Pomoc przyszła na czas

4 marca po godzinie 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie otrzymał zgłoszenie dotyczące mieszkanki jednego z osiedli w centrum miasta, której od kilku dni nie była widziana. Zgłaszająca 22-letnia mieszkanka Łazisk Górnych przekazała, że dzwoni na prośbę swojej babci, która martwi się o sąsiadkę. Okazało się, że interwencja dotyczy starszej, samotnej i schorowanej kobiety. Zwykle była widywana na osiedlu, teraz od kilku dni w jej mieszkaniu panuje cisza. Dlatego też zaniepokojona sytuacją seniorka poprosiła swoją wnuczkę o wsparcie w zaalarmowaniu służb.

Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego

Po wyważeniu drzwi w mieszkaniu znaleziono leżącą na podłodze 67-latkę. Kobieta była przytomna, jednak wymagała hospitalizacji. Trafiła do szpitala.

Wczorajszy przykład to dowód na to, że dobre relacje między ludźmi i zwykła (niezwykła) sąsiedzka pomoc, staje się bezcenna. Może ułatwić codzienne funkcjonowanie, a kiedy ratuje życie - jest na wagę złota. Wzajemne wsparcie i troska o los drugiego człowieka daje poczucie bezpieczeństwa, będąc jednocześnie wzorem do naśladowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również