Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Rusza drugi etap budowy wodociągów na Nowym Świecie

  • Dodano: 2019-07-19 09:30

Na dniach rozpoczną się prace ziemne w okolicy ul. Rybnickiej. ZIM wyłonił wykonawcę drugiego etapu budowy sieci wodociągowej na Nowym Świecie.

W dniu 4 lipca podpisano umowę na realizację II etapu budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Rybnickiej, Torowej i Prostej – informują pracownicy Zakładu Inżynierii Miejskiej.

W zakres prac budowlanych wchodzi fragment ul. Rybnickiej (od istniejącego węzła w rejonie budynku nr 108 w kierunku ul. Cieszyńskiej), a także fragmenty ul. Torowej i ul. Prostej. 

Zwycięzcą rozpisanego w czerwcu przetargu jest firma Wyrobek Sp. z o.o., z siedzibą w Rudołtowicach, który wdroży rozbudowę sieci wodociągów za sumę 1,06 mln złotych.

Budowa sieci wodociągowej przy ulicy Rybnickiej będzie prowadzona w poboczu drogi oraz chodniku, natomiast w ulicach Torowej i Prostej w pasie tych dróg. Przejścia pod drogą ul. Rybnicką zostaną wykonane metodą bezwykopową. W zakres zadania wchodzi wymiana ok. 1,7 km sieci wodociągowej wraz z przyłączami i odtworzeniem nawierzchni wraz uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie – informuje ZIM.

Planowany termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec maja przyszłego roku. Jednym z pozytywnych rezultatów przeprowadzenia robót budowlanych ma być ograniczenie awarii sieci wodociągowej w rejonie ul. Rybnickiej. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.