Wiadomości z Mikołowa

Rok 2021 rokiem noworodka

  • Dodano: 2021-01-26 07:00, aktualizacja: 2021-01-25 20:06

25 stycznia po remoncie otwarty został oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Powiatowym.

– Chcemy, aby ten rok był w naszym szpitalu rokiem noworodka – mówi Cezary Tomiczek prezes Centrum Zdrowia.

Jednymi z pierwszych, którzy mieli możliwość zobaczenie dokonanych tam zmian byli Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz Grażyna Nazar, członek Zarządu Powiatu. Obecni byli również prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek wraz z dyrektorem medycznym Jackiem Czaplą, a także ordynator tego oddziału Robert Kiełbasiński oraz położna oddziałowa Teresa Partyka.

– Modernizując ten oddział zależało nam na stworzeniu jak najlepszych warunków dla mamy i dziecka. Dziś nie ma mowy o parawanach odgradzających rodzące, bowiem przyszłym mamom zapewniamy dwie osobne sale, każdą z własną łazienką. W jednej z nich została zamontowana wanna do porodów. Jesteśmy też przygotowani do porodów rodzinnych, mamy kilka specjalistycznych foteli do kangurowania, zaś w jednym czasie mogą na naszym oddziale rodzić cztery panie. Posiadamy nowoczesny sprzęt do monitorowania i podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych, co zapewnia bezpieczeństwo naszym małym pacjentom. Jest więc intymnie, bezpiecznie i nowocześnie – zapewnia doktor Robert Kiełbasiński.

Poza nowoczesną aparaturą i wyposażeniem, wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane tak, by poprawiać nastrój rodzącym i być miejscem ciepłym i przyjaznym dla mamy i dziecka.

Komentarze (1)    dodaj »

  • eutanazja

    to tylko "wylegarnia" czym sie chwalic? za komuny rodzono w ciezkich warunkach zdrowe dzieci"znikomy procent chorych dzieci" mnoga rodzina...dzis tylko jedno lub dwoje...z wadami nie wiadomo moze genetyczne jak lubia przekazywac lekarze....coraz wiecej fundacji,geszefciazy zbierajacy na chore dzieci np.owsik czy inni robiacy w "bambuko" "wrazliwych ludzi" .....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również