Wiadomości z Mikołowa

Nietypowy 29. Finał WOŚP w Mikołowie. Co sztab przygotował dla mieszkańców?

 • Dodano: 2021-01-25 11:00

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zdecydowanie inny niż wszystkie. Powodem tego jest pandemia koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Z tego również powodu zdecydowano się przenieść organizację 29. edycji Finału na 31 stycznia.

Jak wiecie, gramy online, ale to nie oznacza, że będzie nudno! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji podczas naszej transmisji na żywo, a także przygotowaliśmy kilka wydarzeń w terenie. To było nie lada wyzwanie, ale mamy nadzieję, że podołaliśmy!” – podsumowuje sztab WOŚP w Mikołowie.

Jak będzie wyglądał 29. Finał WOŚP w Mikołowie? Mimo trudności organizacyjnych, sztab przygotował moc atrakcji

29. Finał WOŚP w Mikołowie rozpocznie się o 14.30, a już o 14.45 będziemy mogli za pośrednictwem Internetu posłuchać koncertu zespołu Koniec Lata. Godzinę później, wybitnie utalentowany pianista, laureat wielu prestiżowych konkursów Tymoteusz Bies opowie o swoim spojrzeniu na muzykę w Mikołowie.

O godzinie 16.10 będzie miała miejsce transmisja wykładu „Organizm człowieka okiem fizjoterapii i osteopatii” prowadzonego przez Łukasza Skibińskiego. Chwilę przed 17 będzie można natomiast posłuchać koncertu grupy IKSY. Tuż po występie Agata Duda i Radek Kasprzycki z zespołu IKSY włączą się w dyskusję o muzyce w Mikołowie.

Na wirtualnej scenie Finału WOŚP w Mikołowie będzie można też usłyszeć Pawła Izdebskiego wokalistę, leworęcznego gitarzystę, kompozytora i youtubera, który tworzy własny gatunek muzyczny Bluepop. Koncert rozpocznie się o 18.30.

Jak będzie wyglądało tegoroczne Światełko do Nieba w Mikołowie? Odbędzie się w formie... samochodowej na parkingu Starostwa Powiatowego!

Dodatkowo, od godziny 12 do 20 na mikołowskim Rynku będzie miał miejsce Zlot Food Trucków z opcją dowozu, a O’Rety Team organizuje specjalną, trzecią edycję Rowerowania z Sercem (szczegóły na Facebooku).

Sztab WOŚP organizuje również E-sportowy Turniej Charytatywny w formie online.

„Wydarzenie potrwa dwa dni, a gracze zmierzą się indywidualnie w Hearthstone Standard oraz drużynowo w potyczkach League of Legends! Z turnieju zostanie przeprowadzona transmisja z komentarzem, podczas której będzie można wziąć udział w zbiórkach charytatywnych” – czytamy w opisie wydarzenia organizowanego przez MGA esports, WOŚP Mikołów i Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej

Szczegóły i zasady turnieju są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.

Co najważniejsze – w Internecie od wielu dni Związek Harcerstwa Polskiego prowadzi zbiórkę jako eSkarbonka. Obecnie na koncie sztabu WOŚP w Mikołowie jest już 2 638 złotych.

Gdzie na terenie Mikołowa znajdują się puszki WOŚP?

 • Cukiernia Wiechoczek
 • Malowana Kawa
 • WOKI-WOKI Imbir Ryż
 • KFC Mikołów
 • OKI SUSHI
 • Lara Moda
 • Butik Aleksandra
 • METRO Moda Męska

Komentarze (1)    dodaj »

 • gigi

  graja juz chyba 30 lat a rodzice dalej zebraja na chore dzieci na wyjazd chorej pociechy na operacje warta kilka mln.zł. za granice np.ameryka ps.multimilionerzy pewnie czekaja na "czesci wymienne" od polaka lezacego w spiatczce w angielskim szpitalu....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również