Wiadomości z Mikołowa

Razem przeciwko oszustom

  • Dodano: 2018-09-27 10:00

W Miejskim Domu Kultury w Orzeszu, z inicjatywy orzeskich stróżów prawa, odbyło się spotkanie z miejscowymi seniorami. Miało ono na celu przede wszystkim uświadomienie najstarszym mieszkańcom miasta, jak działają oszuści posługujący się metodą na tzw. "wnuczka" czy "policjanta". A to wszystko po to, aby w przyszłości ustrzec przed sytuacjami, które mogą narazić ich na utratę oszczędności życia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, w Miejskim Domu Kultury w Orzeszu, mundurowi zorganizowali spotkanie z miejscowymi seniorami. Było ono doskonałą okazją do dyskusji na temat problemów najstarszych mieszkańców Orzesza, a także ewentualnych zagrożeń na nich czyhających.

W spotkaniu, prócz bardzo licznej grupy seniorów, udział wzięli Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu nadkom. Anna Musioł, dzielnicowy sierż. szt. Mariusz Sacawa oraz zaproszona do współpracy przez policjantów Pani Anna Liszka, która niedawno stała się ofiarą próby wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "policjanta". Mieszkanka Orzesza opowiedziała o swoim doświadczeniu z fałszywym policjantem, natomiast stróże prawa omówili metody i techniki działania oszustów, dali wskazówki jak się zachować i reagować w sytuacji, gdy ktoś usiłuje przechwycić oszczędności naszego życia, kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi oraz co zrobić, gdy padniemy już ofiarą przestępców. Ponadto policjanci poruszyli ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz życiu codziennym. Spotkanie to rozpoczęło cykl spotkań, które swoim zasięgiem ma objąć miasto Orzesze oraz wszystkie jego sołectwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również