Wiadomości z Mikołowa

Przyłapani podczas kontroli drogowej z kradzionymi przedmiotami

  • Dodano: 2019-04-12 07:30, aktualizacja: 2019-04-11 11:49

Dzielnicowi z Łazisk Górnych zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic w wieku 23 i 39 lat.

Do zdarzenia doszło podczas rutynowej kontroli drogowej, kiedy to policjanci skontrolowali przewożony w pojeździe bagaż, który jak się później okazało pochodził z kradzieży.

Złodzieje usłyszeli już zarzuty i za ten przestępczy proceder odpowiedzą przed sądem

W poniedziałkowe popołudnie, podczas służby obchodowej, dwaj dzielnicowi z łaziskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej fiata seicento. Okazało się, że dwóch mieszkańców Katowic w wieku 23 i 39 lat do Łazisk zawitało na tzw. "gościnne występy". Czujni policjanci podczas kontroli przewożonego bagażu znaleźli w samochodzie wiele produktów spożywczych oraz artykuły gospodarstwa domowego, których źródła posiadania mężczyźni nie potrafili w racjonalny sposób wytłumaczyć. Nie wiele czasu potrzebowali mundurowi, aby ustalić, że wszystkie te przedmioty pochodzą z kradzieży z dwóch sklepów sieciowych mieszczących się na terenie Łazisk Górnych. Skradzione mienie o wartości prawie 2 tysięcy złotych, policjanci odzyskali w całości. Ponadto podczas kontroli wymaganych dokumentów u kierującego seicento 39- latka, okazało się, że do końca tego roku posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co teraz odpowie przed sądem.

Katowiczanie noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj w związku z popełnionymi przestępstwami śledczy przedstawili im zarzuty, do których popełnienia obaj się przyznali. Teraz o dalszym losie mężczyzn, zadecyduje sąd.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marcel

    Juz se mogli chociaz yanosika sciagnac... podwojna glupota - raz kradziez drugie danie sie zlapac xd

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również