Wiadomości z Mikołowa

Przyjechał po śniadanie kompletnie pijany. Zareagował inny klient

  • Dodano: 2021-04-14 07:45, aktualizacja: 2021-04-14 07:50

Przyjechał do restauracji zamówić śniadanie. Nie miał maseczki, a jego bełkotliwa mowa nie pozostawiała żadnych złudzeń. Na szczęście zareagował inny klient i uniemożłiwił mu dalszą jazdę. Mieszkaniec Mikołowa miał w organiźmie ponad 3 promile alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

O nietrzeźwych za kierownicą mówi się niemalże codziennie

Każdy jednak nowy przypadek wprawia w osłupienie. Tak właśnie było wczoraj (13 kwietnia) po godzinie 10.00 na terenie jednej z sieciowych restauracji w Mikołowie, serwujących obecnie dania na wynos. Do środka wszedł młody mężczyzna, który chwilę wcześniej przyjechał na parking osobowym oplem. Człowiek ten nie miał maseczki, a bełkotliwa mowa w trakcie składania zamówienia wskazywała, że może być pod wpływem alkoholu. Natychmiat zaregował inny z klientów, który zabrał tamtemu kluczyki i zadzwonił na Policję.

Na miejsce dyżurny jednostki natychmiast skierował patrol drogówki. Mundurowi wylegitymowali wskazanego w zgłoszeniu człowieka i poddali go badaniu stanu trzeźwości. 29-letni mikołowianin miał w organiźmie blisko 3 promile alkoholu. Na dodatek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci dokonali także przeglądu monitoringu restauracji, gdzie potwierdziła się informacja, że pijany 29-latek kierował oplem.

Można więc powiedzieć, że to chyba najdroższe śniadanie w życiu młodego mikołowianina. Mężczyzna stanie bowiem przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo, a także wykroczenia, których dopuścił się tego wtorkowego poranka. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak zwykle w tego rodzaju sytuacjach podziękowania za wzorową postawę obywatelską kierujemy do świadka zdarzenia - 45-letniego mieszkańca Łazisk Górnych. Właściwa reakcja społeczna na rażące łamanie przepisów prawa daje szanse powodzenia w eliminowaniu sytuacji zagrażajacych bezpieczeństwu innych osób.

Pamietąj: Nie reagujesz - akceptujesz!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również