Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Przybywa wyremontowanych budynków. Kamienica przy Wyszyńskiego po kapitalnym remoncie

  • Dodano: 2019-08-08 10:45

W Mikołowie przybywa wyremontowanych budynków.

W kwietniu ubiegłego roku ruszyły prace remontowe kamienicy znajdującej się przy Wyszyńskiego 5. To ś cisłe centrum miasta i bezpośrednie sąsiedztwo Bazyliki św. Wojciecha - niewątpliwie jednej z wizytówek Mikołowa.

Miejska tkanka architektoniczna kryje w sobie dużo skarbów. Przepiękne kamienice można spotkać w wielu śląskich miastach. Można je spotkać oczywiście także w Mikołowie, mieście o ugruntowanej historii. Coraz wyraźniej widać efekty naszego projektu rewitalizacyjnego – mam na myśli modernizację kamienic przy ul. Jana Pawła II. Na osiedlach i innych nowszych budynkach także wykonaliśmy szereg remontów. Do tej grupy dołącza właśnie budynek przy Wyszyńskiego – mówi Mateusz Handel zastępca burmistrza Mikołowa.

Budynek przeszedł remont kapitalny

Wymienione zostały m.in. stropy parteru i piętra, konstrukcja dachu z pokryciem, części ścian wewnętrznych i fundamentów, na nowo wykonano wszystkie instalacje w tym również zastąpiono ogrzewanie węglowe centralnym. Dzięki projektowi w  dwukondygnacyjnym budynku mieszczącym uprzednio 5 mieszkań obecnie znajduje się ich 7. Budynek zyskał również nową estetyczną elewację.

Koszt to blisko 2 mln zł z czego ponad 1,2 mln zł stanowiło dofinansowanie uzyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

Obiekt został oddany do użytku na początku sierpnia, mieszkania przy ul. Wyszyńskiego 5 czekają już tylko na lokatorów. Mikołów zyskał kolejny wyremontowany budynek.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.