Wiadomości z Mikołowa

Przedszkole Zaczarowany Ogród obchodziło 10 lat istnienia

  • Dodano: 2019-03-27 17:15

W środę Przedszkole Zaczarowany Ogród obchodziło 10-lecie istnienia. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyło się fantastyczne, bo przygotowane przez wychowanków tego przedszkola, przedstawienie. Dzieci zaprezentowały spektakl na podstawie baśni „Kopciuszek”.

Nic dziwnego, że dziesięciolecie uczczono spektaklem, a to z dwóch powodów – po pierwsze: przedszkole Zaczarowany Ogród ma właśnie profil teatralny, a po drugie: 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Kiedy przed przedstawieniem na scenę wyszła Monika Giza-Guc, dyrektorka Zaczarowanego Ogrodu, trudno było jej ukryć wzruszenie, bo przecież miała przed sobą mnóstwo wychowanków i ich rodziców – a to przecież osoby,  które w ciągu ostatniej dekady związały się z jej placówką.

Pani Monika Giza-Guc zaprosiła na scenę między innymi rodziców, którzy jako pierwsi postanowili dać pod opiekę swoje dzieci właśnie do Zaczarowanego Ogrodu. Wtedy jeden z ojców poprosił o głos i powiedział:

Naszły mnie takie przemyślenia – dopiero dzisiaj żałuję, że nie chodziłem nigdy do przedszkola, bo tak miałem. Nie chodziłem nawet do zerówki, bo sam się nauczyłem czytać i posłano mnie od razu do szkoły. I tak sobie teraz myślę: co by to było, jakbym skończył takie przedszkole? Może bym teraz nobla odbierał? - zażartował.

Przedstawienie było fantastyczne, a mali aktorzy wykazali wielki talent. No a jeżeli nawet była tam gdzieś jakaś trema, to przyznać trzeba, że nie dali tego po sobie poznać.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również