Wiadomości z Mikołowa

Wypadek na Wiślance w Mikołowie, są utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2019-03-27 16:15, aktualizacja: 2019-04-01 13:00

W Mikołowie na DK81, czyli na popularnej Wiślace, doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W okolicach skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia rozbił się lexus. Przejazd w kierunku Katowic jest utrudniony.

Na razie nie znamy szczegółów wypadku, ale – wnosząc po stanie pojazdu – spodziewamy się złych wieści. Na ulicy widać rozlane płyny eksploatacyjne, a także krew. Na miejscu są funkcjonariusze policji, a także pogotowie i straż pożarna.

Kolejne informacje będziemy publikować na bieżąco.

Aktualizacja 29 marca

Z raportu mikołowskiej policji wiemy, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes nie zastosował się do sygnalizacji i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, w efekcie czego doprowadził do zderzenia z samochodem, który jechał od centrum miasta do Gliwic. Winny kierowca został ukarany mandatem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na szczęście okazało się, że nasze obawy były niesłuszne. Obyło się bez poważniejszych obrażeń i nikt nie trafił do szpitala. Zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Komentarze (26)    dodaj »

 • Kulfon

  Tak wiemy co to jest TIR myślisz że każdy jest takim tlukiem ,,,,,,jak ludzie w Mikołowie co wyraz BUL pisza przez u otwarte TRANS INTERNATIONAL ROITER pozdro dla tych z Mikołowa co chodzili z panem Komorowskim do klasy i pisza z bykami na forach,

 • Sonia

  W tym miejscu jest nagminne przejeżdżanie samochodów na czerwonym świetle... A najczęściej są to właśnie TIRy... To skrzyżowanie powinno być okamerowane i każdemu przejeżdżającemu na czerwonym mandat! To nie pierwszy taki wypadek w tym miejscu i nie ostatni jeśli nikt z tym nic nie zrobi....

 • Max

  Mieszkam w okolicy i większość przejazdów na czerwonym zaliczają auta osobowe jak te dwa. Tiry owszem też, ale zdecydowanie częściej idioci w osobówkach.

 • Ggaabb

  Przejeżdżam przez te skrzyżowanie od kilku lat i problem tkwi w działaniu sygnalizacji. Jak światła od strony Katowic zmieniają się z zielonego na żółte to w tym momencie strona od Mikołowa dostaje już sygnał czerwony/żółty a strona od Gliwic z opóźnieniem ledwie 1s.. Jak ktoś leci od Gliwic rozpędzony i dostanie akurat zielone to jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo zderzenia się z samochodem od Katowic.

 • Ja

  Wiecie w ogóle co to tir czyli T I R

 • zażenowany

  Ojaaaa chcesz poszpanować, że wiesz co to TIR? Polandia cebulandia...

 • Marceli

  Witam.To ja byłem ofiarą w tym wypadku.Wypuszczono mnie ze szpitala bo nie mam obrażen zagrażających życiu.Mam 60 lat i 35 lat poruszam się samochodami i jeżdzę dużo okol 30 000 km rocznie ..Caly czas bezwypadkowo aż do wczoraj z 2 mandatami w mojej historii kierowcy.Jestem osobą niepełnosprawną z ważnym orzeczeniem o niepelnosprawności Policja zamknęła sprawę i ukarała kierowcę Tira mandatem.Niby sprawa zakończona ale nie dla mnie. 2lata temu miąłem bardzo poważną operacje kręgosłupa wszczepiono mi implanty tytanowe.Teraz po wypadku wyszlo,że mam naruszony kręgosłup , mam niesamowite bole i ledwo się poruszam.Będe miał konsultacje lekarskie neurologiczne i neurochirurgiczne bo prawdopodobnie czeka mnie operacja. Wszystko jest dokumentowane jako konsekwencje wypadku komunikacyjnego.Nie dostalem żadnej wiadomosci od sprawcy w temacie jak się czuje i przepraszam bo mimo RODO nie ma trudności ze zdobyciem kontaktu z ofiara.Wtej sytuacji ja nie odpuszczę. Będę dochodził swoich praw nawet sądownie.Obojętnie czy to jest firma czy osoba prywatna ! Dziękuję wszystkim za pomoc i życzliwość.Bardzo cierpie

 • Neutralny

  Masz polisę sprawcy to czego więcej oczekujesz?Kwiatów i przeprosi?Sam miałem wypadek nie z mojej winy i nie szukałem sprawcy bo jest polisa i w tyłku miałem jego przeprosiny bo nic nie pomogą,ubezpieczyciel ma ci wyplacic kasę...

 • Marcin

  Jesteśmy z Tobą

 • K17

  Pan z lexusa jest mocno poobijany, ale na szczęście żadnych poważnych urazów nie odniósł. Tir wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mam nadzieję że zaczną działać z tym skrzyżowaniem zanim dojdzie do kolejnego wypadku.

 • Romcio

  Jakąś chwilę później 300 m wyżej w kierunku na Gliwice doszło do kolizji.Robi się ciepło auta coraz lepsze a umiejętności no cóż.

 • Pedro

  Od wielu,wielu lat to samo.Tyle cierpień i ludzkich tragedii.Zamiast skrzyżowania zrobić rondo.

 • Fury

  Rondo w tym miejscu zrobiło by korek w godzinach szczytu do kfs...

 • Darek

  Przydałby się radar na czerwonym świetle,powinien ładować kary za przekroczenie prędkości i przejazd na czerwonym świetle na tym skrzyżowaniu.

 • Jojo

  Wiele swiatel swiatel jest niebezpieczych, nierozunmie swiatel na tej trasie przy elektorrowni dlaczego poprzeczne maja dwie strony zielone ??????wymagaja zmian,ale niestety ludzie swoje a wladza swoje,

 • Ari

  Dopuki nie zmienią sygnalizacji to wypadki tam będą. A po za tym wielu nie stosuje się do sygnalizacji i przejeżdża na tzw późnym pomarańczowym zwłaszcza od Gliwic i Mikołowa. Powinna być dluzsza przerwa pomiędzy zmianami świateł to znaczy dla jednego kierunku z 10 sekund czerwone i dopiero dla drugiego żółte a nie jednocześnie.

 • Elmer

  Na czerwonym powinny się zapory podnosić jak na ruskich przejazdach kolejowych.

 • Bob

  Kiedyś była długa przerwa i też były wypadki. Bo kierowcy nauczyli się, że jest długa przerwa więc jeszcze na czerwonym da rade.

 • Marcin

  Tir wjechał na skrzyżowanie na czerwonym swietle to musialo sie to tak niestety skonczyc.

 • O co Kaman?

  2tygodnie temu w niedzielę wieczorem na tym skrzyżowaniu też był poważny wypadek. Czy tam nikt nie patrzy na światła, czy prawo jazdy znaleźli w chipsach a paszport z Polsatu?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również