Wiadomości z Mikołowa

Przed nami Święto Łąk w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. To będzie weekend pełen atrakcji

  • Dodano: 2024-06-13 12:15

W nadchodzącą niedzielę, 16 czerwca, Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Dzień Łąk. Od godziny 12:00 do 18:00 na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, w tym gry terenowe, warsztaty edukacyjne oraz kiermasz rękodzieła i ekologicznej żywności.

Gry terenowe i edukacyjne stanowiska

Jednym z głównych punktów programu będzie trzecia gra terenowa z cyklu „Zielony Odkrywca” zatytułowana "Łąkowy Skarbiec". Dla miłośników przyrody przygotowano również edukacyjne stanowiska, takie jak „Nietypowe zapylacze” prowadzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz „Co w trawie piszczy. Szkodniki i choroby roślin łąkowych” organizowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w ekologicznych grach i łamigłówkach przygotowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Spotkania i Warsztaty

Od godziny 13:00 do 14:00 odbędą się praktyczne zajęcia przy ulach z Pasieką Edukacyjną „Skrzydlaci Przyjaciele”. O godzinie 15:00 Fundacja Łąka zaprasza na akcję edukacyjno-ekologiczną „Posiej łąkę”, a o 16:00 dr Leszek Trząski, wicedyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego, poprowadzi edukacyjny spacer „Kochajmy łąki”.

Kiermasz i Radiozlot

W ramach Dnia Łak odbędzie się także kiermasz rękodzieła i ekologicznej żywności, gdzie będzie można zakupić produkty naturalne, wyprodukowane z poszanowaniem środowiska. Dodatkową atrakcją będzie X Radiozlot na Sośniej, organizowany przez Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS, gdzie entuzjaści krótkofalarstwa będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i wspólnych spotkań.

Konkurs

Na zakończenie dnia, o godzinie 17:00, zostaną ogłoszone wyniki konkursu filmowego „Wkręć się w bioróżnorodność”, a laureatom wręczone nagrody.

Wszystkie atrakcje są BEZPŁATNE i nie wymagają wcześniejszych zapisów, także przyjdźcie do Ogrodu i doświadczcie magii łąk na własnej skórze - informują organirzatorzy na swoim profilu FB.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również