Wiadomości z Mikołowa

Przed nami Dożynki Sołeckie 2023 w Mokrem

  • Dodano: 2023-09-06 08:00, aktualizacja: 2023-09-06 09:36

Nadchodzi wielkimi krokami oczekiwane wydarzenie - Dożynki Sołeckie 2023 w Mokrem! Już 9 września o godzinie 16:00, Sołectwo Mokre zaprasza wszystkich na niezwykłe Święto Plonów, które skupia tradycję, wspólnotę i radość.

Dożynki Sołeckie 2023 w Mokrem

Tradycja i radość świętowania plonów

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16.00 w kościele św. Wawrzyńca w Mokrem, gdzie odprawiona zostanie specjalna msza święta. To duchowe otwarcie wydarzenia ma podkreślić znaczenie i wdzięczność za tegoroczne plony oraz uczcić pracę rolników i natury.

Korowód dożynkowy

Po zakończonej mszy społeczność zebrana na uroczystości przeniesie się na ulice w tradycyjnym korowodzie dożynkowym. Ozdobione wieńce dożynkowe staną się symbolami obfitości i wspólnego świętowania. Korowód wyruszy w kierunku parku, gdzie uczestnicy będą mieli okazję cieszyć się licznymi atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Jedność przez tańce i śmiech

Wieczorem w parkowej scenerii rozpocznie się huczna zabawa dożynkowa. To okazja, aby razem tańczyć, świętować i cieszyć się towarzystwem. Muzyka w rytmie ludowych melodii podkreśli atmosferę jedności i radości, jaką przynosi to wyjątkowe święto.

Dożynki Sołeckie 2023 w Mokrem obiecują być dniem wypełnionym tradycją, smakiem i wspólnotą. To okazja do spotkania się, celebracji plonów i przekazania przyszłym pokoleniom wartości związanych z wiejską kulturą. Niech to będzie dzień radości i wspólnej radości dla mieszkańców Mokrego oraz wszystkich gości, którzy przyłączą się do tej wyjątkowej uroczystości.

Więcejhttps://www.facebook.com/events/1366360877278831


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również