Wiadomości z Mikołowa

Prowadził mimo zakazu sądowego

  • Dodano: 2019-10-30 10:30

Policjanci drogówki zatrzymali dziś rano 35-letniego łaziszczanina, który kierował samochodem mimo zakazu wydanego przez miejscowy sąd rejonowy.

Ponadto, człowiek ten, ze względów zdrowotnych, miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany kilka mint po godzinie 06.00 w Mikołowie na ulicy Katowickiej. Policjanci po wylegitymowaniu kierującego dokonali sprawdzenia w policyjnej bazie danych. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Łazisk Górnych od stycznia ubiegłego roku ma, wydany przez Sąd Rejonowy w Mikołowie, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, z uwagi na względy zdrowotne, ma też cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Mimo takiego stanu rzeczy, mężczyzna nie miał oporów aby wsiadać za kółko.

Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, za którą teraz odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem, mimo sądowego zakazu, to przestępstwo. Lekceważenie decyzji sądu skutkuje w tym przypadku dosyć surową karą - aż do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również