Wiadomości z Mikołowa

Propozycja hejnału wybrana! Czas na konsultacje społeczne

 • Dodano: 2018-03-22 14:15

W ostatnich dniach komisja konkursowa spośród 12 nadesłanych propozycji wybrała jedną, która może stać się hejnałem naszego miasta. Teraz czas na opinie mieszkańców!

Już będąc dzieckiem zastanawiałem się dlaczego nasze miasto mając tak piękny rynek i ratusz nie ma swojego hejnału? Przecież byłaby to zarówno ciekawa atrakcja jak i wizytówka miasta. Teraz będąc burmistrzem postanowiłem uzupełnić ten brakujący element. Ogłosiłem konkurs i rozpocząłem procedurę ustanowienia hejnału Mikołowa, a także zobowiązałem się, że osobiście pokryję związane z tym koszty, co będzie dla mnie dużym zaszczytem – deklaruje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Oficjalny termin składania prac na ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku konkurs minął 28 lutego. Pomysł stworzenia hejnału Mikołowa powrócił podczas sesji Rady Miejskiej w maju 2017 roku. Burmistrz Stanisław Piechula zapowiedział wówczas organizację otwartego konkursu w tej sprawie. Wzorem dla Mikołowa zostało Orzesze, którego miejskie symbole powiększyły się w styczniu ubiegłego roku właśnie o hejnał.

Dzięki temu, Mikołów stanie się kolejnym miastem w województwie śląskim, który posiada własny motyw muzyczny. Melodia ma być emitowana z balkonu miejskiego ratusza. Burmistrz obiecuje także, że pierwszy raz hejnał odtrąbi z balkonu Urzędu Miejskiego samodzielnie.

Dwanaście kompozycji zakwalifikowanych do konkursu zostało ocenionych przez specjalną komisję, która wybrała jedną z propozycji. Melodia wybrana przez komisję zostanie poddana konsultacjom społecznym. Jeśli utwór spodoba się mieszkańcom, propozycja trafi pod obrady Rady Miejskiej. Jeśli radni skłonią się ku wyborowi dokonanemu przez komisję konkursową poprzez właściwą uchwałę, autor kompozycji zostanie zwycięzcą konkursu i otrzyma nagrodę rzeczową.

Konsultacje społeczne w tej sprawie potrwają od przyszłego poniedziałku, 26 marca do do 6 kwietnia 2018 roku. Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię w formie elektronicznej – poprzez pobranie udostępnionego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej formularza konsultacyjnego, a następnie jego wypełnienie, zeskanowanie oraz przesłanie na adres: um@mikolow.eu.

Oto wybrana propozycja. Podoba Wam się? Czekamy na Wasze komentarze!

Komentarze (4)    dodaj »

 • SUWEREN

  Konsultacje jakie ??? W Mikołowie wystarczy że burmistrzowi coś się podoba ..Reszta się nie liczy. np. POLE GOLFOWE ..

 • zbigniew

  melodia powinna łatwiej wpadać w ucho, ta jest nieco rozwlekła i jakby nie na trąbkę

 • mm

  słabe ...szukamy ,ogłaszamy konkurs a jest pieśń o Mikołowie ,której refren byłby idealnym hejnałem .W refrenie leci tak "...Mikołów ,Mikołów dla ciebie śpiewamy ,dla wszystkich Mikołowian miły uśmiech mamy ..." i trzykrotne powtórzenie tego refrenu byłoby idealnym hejnałem.Potrafię zanucić ,nie potrafię zapisać nut :-) ale przecież mikołowianie to mądry naród i ktoś na pewno pamięta :-) ...nie wiem jaki jest rodowód tej pieśni ,kiedyś uczono tego w szkole...poza tym mógłby to być też hymn miasta...

 • Czas wybórow nadchodzi

  Stasiu wybrał to po co konsultacje? W dodatku zorganizowane tak żeby nikt się nie odezwał.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również