Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Trwają wzmożone działania drogówki

  • Dodano: 2018-03-22 11:15

Dzisiaj, na terenie powiatu mikołowskiego, już od wczesnych godzin rannych, trwają wzmożone działania drogówki, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ich głównym celem jest represjonowanie piratów drogowych.

W godzinach od 6:00 do 14:00 stróże prawa prowadzą wojewódzkie działania pod nazwą "NIE- DLA PRĘDKOŚCI", w których udział bierze trzech policjantów mikołowskiej drogówki oraz jeden funkcjonariusz straży miejskiej. Celem działań jest walka z brawurą i nieodpowiedzialnością piratów drogowych. Mundurowi, mają za zadanie prowadzić pomiar prędkości w kilku punktach kontrolnych, na niedługim odcinku drogi, a to wszystko po to, aby eliminować kierujących brawurowo poruszających sie po drogach powiatu, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego. Ideą tych działań jest wyrobienie w opinii społecznej przeświadczenia o nieuchronności kary dla kierujących nagminnie łamiących przepisy ruchu drogowego. Mikołowscy mundurowi w trakcie działań wykorzystują laserowe urządzenia służące do pomiaru prędkości oraz nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

Ponadto, w godzinach od 6:00 do 22:00, policjanci mikołowskiej drogówki wspierają działania swoich kolegów z wydziału ruchu drogowego z Tychów. Te z kolei, ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych, które narażone jest ze strony kierujących pojazdami. Głównym ich celem jest nastawienie na represję kierujących przekraczających prędkość, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych oraz popełniających wykroczenia względem pieszych uczestników ruchu drogowego. Działania pod nazwą "Bezpieczne Tychy" połączone są również z akcją profilaktyczno- propagandową, podczas której rozdawane będą elementy odblaskowe.