Wiadomości z Mikołowa

Trwają wzmożone działania drogówki

  • Dodano: 2018-03-22 11:15

Dzisiaj, na terenie powiatu mikołowskiego, już od wczesnych godzin rannych, trwają wzmożone działania drogówki, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ich głównym celem jest represjonowanie piratów drogowych.

W godzinach od 6:00 do 14:00 stróże prawa prowadzą wojewódzkie działania pod nazwą "NIE- DLA PRĘDKOŚCI", w których udział bierze trzech policjantów mikołowskiej drogówki oraz jeden funkcjonariusz straży miejskiej. Celem działań jest walka z brawurą i nieodpowiedzialnością piratów drogowych. Mundurowi, mają za zadanie prowadzić pomiar prędkości w kilku punktach kontrolnych, na niedługim odcinku drogi, a to wszystko po to, aby eliminować kierujących brawurowo poruszających sie po drogach powiatu, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego. Ideą tych działań jest wyrobienie w opinii społecznej przeświadczenia o nieuchronności kary dla kierujących nagminnie łamiących przepisy ruchu drogowego. Mikołowscy mundurowi w trakcie działań wykorzystują laserowe urządzenia służące do pomiaru prędkości oraz nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

Ponadto, w godzinach od 6:00 do 22:00, policjanci mikołowskiej drogówki wspierają działania swoich kolegów z wydziału ruchu drogowego z Tychów. Te z kolei, ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych, które narażone jest ze strony kierujących pojazdami. Głównym ich celem jest nastawienie na represję kierujących przekraczających prędkość, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych oraz popełniających wykroczenia względem pieszych uczestników ruchu drogowego. Działania pod nazwą "Bezpieczne Tychy" połączone są również z akcją profilaktyczno- propagandową, podczas której rozdawane będą elementy odblaskowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również