Wiadomości z Mikołowa

Prawie 1600 kg darów dla najuboższych!

  • Dodano: 2018-12-04 09:00

O tym, że w Krystynach drzemie wielka siła na Śląsku przekonywać nikogo nie trzeba. W miniony weekend z pomocą młodych mieszkańców powiatu mikołowskiego i tyszan udało się zorganizować zbiórkę żywności dla potrzebujących. Wynik to prawie 1600 kg darów!

W ubiegły piątek i sobotę Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Krystyn i Sympatyków wraz z wolontariuszami z Mikołowa, Orzesza i Tychów wzięło udział w zbiórce żywności, organizowanej przez Śląski Bank Żywności w Chorzowie. W sześciu punktach handlowych (sklepy Lidl w Mikołowie, Orzeszu, Tychach, sklepy Biedronka w Tychach i Orzeszu, a także sklep sieci Odido w Mikołowie) wolontariusze zachęcali klientów do kupienia produktów spożywczych o długiej dacie ważności.

Zebraliśmy 1536 kilogramów artykułów spożywczych, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, pomoc i dobrą współpracę przy zbiórce żywności. Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom w/w miast, którzy hojnie przekazywali żywność na szczytny cel tj. potrzebującym, aby mogli radośnie spędzić święta przy Bożonarodzeniowy stole. Jesteście wszyscy wspaniali – przekazuje Krystyna Świerkot, prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Krystyn i Sympatyków.

Wzięliście udział w zbiórce? Napiszcie nam o tym w komentarzu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również