Wiadomości z Mikołowa

Pracownicy PCPR zorganizowali przedświąteczne warsztaty dla dzieci z rodzin zastępczych

  • Dodano: 2023-12-06 09:30

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowali dla dzieci z rodzin zastępczych przedświąteczne spotkanie – warsztaty pt. "Ubieramy wspólnie choinkę”. Był czas na przygotowanie bożonarodzeniowych ozdób, strojenie choinki i oczywiście słodkie upominki, które czekały na nich pod świątecznym drzewkiem.

Bożonarodzeniowe warsztaty dla dzieci z rodzin zastępczych

W spotkaniu uczestniczyło 25 dzieci w różnym wieku i żadne nie wyszło z pustymi rękoma. Poza pracownikami i dyrekcją PCPR, w spotkaniu uczestniczyła członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar.

Wydarzenie to wpisuje się w kampanię społeczną promującą zastępcze rodzicielstwo:„ Zostań moim bohaterem i bądź moją rodziną zastępczą”, którą zorganizował PCPR.

 - Życie pisze różne scenariusze, jednak życie to nie jest film ani bajka. Natomiast każdy z nas w swoim życiu może zostać superbohaterem, stając się rodziną zastępczą dla dzieci, które czekają na akceptację, miłość i zrozumienie. Napiszmy dzieciom nowy, lepszy scenariusz... - to motto tej akcji.

Obecnie w naszym powiecie funkcjonują 123 rodziny zastępcze, w tym cztery rodziny zastępcze zawodowe, dwie rodziny zastępcze zawodowe pełniące funkcję pogotowia rodzinnego w Wyrach i Łaziskach Górnych. Do tego działają 52 rodziny zastępcze niezawodowe i 65 rodzin zastępczych spokrewnionych. Mamy także w powiecie mikołowskim trzy rodzinne domy dziecka w Mikołowie, Wyrach i Łaziskach Górnych. Łącznie w rodzinach i rodzinnych domach dziecka przebywa 214 dzieci i osób pełnoletnich.

 - Promujemy rodzicielstwo zastępcze, ponieważ jesteśmy przekonani, że rodzinna piecza zastępcza otacza dziecko miłością i daje mu poczucie bezpieczeństwa. Wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci potrzebujących opieki, pragnących podarować im miłości i poczucie bezpieczeństwa zapraszamy do kontakty z PCPR w Łaziskach Górnych – zachęca Mirella Banaś, dyrektor PCPR.

Kontakt: 530 311 062,  530 284 861,  32 22 44 390 więcej na stronie www.pcpr.mikolowski.pl

fot. Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również