Wiadomości z Mikołowa

Powstaje punkt poboru wymazów przy starostwie

 • Dodano: 2020-11-09 07:00, aktualizacja: 2020-11-08 19:57

W obliczu rosnącej fali zachorowań konieczne stało się stworzenie specjalnej strefy diagnostycznej COVID-19 "drive thru" w Mikołowie.

Punkt w pierwszej kolejności skierowany będzie do osób mobilnych, które są w stanie dojechać do niego bądź zostać tam dowiezione. Osoby te muszą wcześniej uzyskać skierowanie na wymaz od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Muszą również posiadać przy sobie dowód tożsamości.

Punkt poboru wymazów zlokalizowany został na parkingu pomiędzy Starostwem a Białym Domkiem w Mikołowie

Jego budowa rozpoczęła się 6 listopada od sprowadzenia ciężkiego sprzętu, który wyrównuje teren. Docelowo mają tam stanąć dwa specjalistyczne kontenery, w jednym odbywać się będzie pobieranie próbek. Drugi zaś służyć będzie jako kontener sanitarny dla obsługującego ten punkt personelu. Dojazd do niego odbywać się będzie pierwszym zjazdem od strony ulicy Żwirki i Wigury, zaś po dokonaniu wymazu, bez konieczności wysiadania z auta, będzie się wyjeżdżać drogą wzdłuż budynku starostwa do ulicy Żwirki i Wigury – drugi zjazd).

– Wolałbym, aby nie było potrzeby uruchamiania takiego punktu, jednak sytuacja epidemiologiczna zmusza nas do jego stworzenia. Tylko tej doby w samym Powiecie Mikołowskim odnotowaliśmy 129 nowych przypadków koronawirusa, jedna osoba zmarła, jedna ozdrowiała – zaznacza Mirosław Duży Starosta Mikołowski.
Funkcjonowanie punktu finansować będzie Narodowy Fundusz Zdrowia, zaś starostwo dostarcza media.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Bogusław

  Kiedy będzie czynny

 • jorguś

  Wszystko gites, pytanie tylko dlaczego tak późno? Czy władze powiatowego miasta nie miały ,, dostatecznej siły przebicia" w NFZcie ani własnych środków by zorganizować taki punkt wcześniej, wszak wszyscy wiedzieli że jesienną fala zachorowań będzie większa niż wiosną? Czy trzeba było aż epidemii by panowie Duży i Piechula wyremontowali parking i teren wokół starostwa aby petenci nie dewastowali tam swoich aut ani nie brodzili w kałużach?

 • Mikolowianin

  Trzeba było, żeby p. Duży sam chycił, narobił w gacie ze strachu i wtedy dopiero pomyślał. Inaczej myślenie wyłączone.

 • jaruzel

  "gierka dług spłacony" na ile polska jest zadłuzona"? pewnie chinska republika ludowa kupi nasz kraj za nie długi czas....a starosta zostanie komisarzem ludowym:) a manifestacje np. feministek zostana rozjechane czołgami tak jak na placu w pekinie.....w 1989r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również